Hürriyet gazetesinin AKP'ye yakın yazarı Abdulkadir Selvi, Topbaş ve Arınç'ın damatlarının serbest bırakılması hakkında bir yazı kaleme aldı. Yazıda "Ceza hukuku, aile hukuku, ticaret hukuku, devletler hukuku gibi yeni bir dal doğdu; ‘Damatlar Hukuku" diyen Selvi, Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanmasına yönelik iddiaların doğru çıkmadığını kaydetti. Selvi, Barbaros Muratoğlu'nun telefonunda Bylock olmadığının ortaya çıktığını vurgulayarak, "Peki Barbaros Muratoğlu, kayınpederi Kadir Topbaş olmadığı için mi hapiste tutuluyor. Peki bu adalet terazisi Kadir Topbaş’ın hukuku ile Barbaros Muratoğlu’nun kayınpederi ‘Osmaniyeli Mustafa’nın hukukunu ayrı mı tartıyor? Hani biz Hazreti Ömer’in adaletini dilimizden düşürmezdik, ne oldu?' diye sordu.

Selvi'nin yazısı şöyle:

FETÖ’nün psikolojik savaş unsurları pazar gecesinden itibaren yeni bir algı operasyonuna girdi.

15 Temmuz’da MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın kaçırılacağını ihbar ederek darbenin önlenmesinde büyük pay sahibi olan pilot binbaşı O.K.’nın ismini deşifre etmeye başladılar.

FETÖ’cüler, darbe hedefinden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ortadan kaldırma hedefinden vazgeçmediler.

Eski Türk efsanelerinde sözü edilen bilincini kaybetmiş köleler, ‘Mankurtlar’ vardı. Bunlar da Fetullah Gülen’in bilincini yok ettiği ‘Fankurtlar’.

FETÖ’nün ‘Fankurtlar’ının ne yapabileceğini 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve Karlov suikastında gördük. O nedenle FETÖ’yle mücadele Erdoğan’ın kişisel sorunu değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorunu. FETÖ’cülerin yeni bir darbe ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ortadan kaldıracak bir suikast girişimi için fırsat kolladıklarından şüphe yoktur. Bu yüzden FETÖ’yle mücadeleye odaklanıp suni FETÖ’cüler oluşturma gibi yanlışlara sapmamak gerekiyor. FETÖ’yle mücadelede, birilerinin korunduğu şeklinde bir algının oluşmasına izin vermemeliyiz. Bir süredir, ‘Damatlar’ tartışması yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in serbest bırakılması, müthiş bir kırılmaya yol açtı. Ceza hukuku, aile hukuku, ticaret hukuku, devletler hukuku gibi yeni bir dal doğdu; ‘Damatlar Hukuku’.

İDDİALAR DOĞRU ÇIKMADI

Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu, itirafçı olmak için başvuran FETÖ’den tutuklu Avukat Ramazan Aykış’ın verdiği ifade üzerine 1 Aralık 2016 tarihinde tutuklandı.

Telefonunda ByLock vardı denildi. ByLock olmadığı ortaya çıktı. Telefonunda ByLock olan kişilerle görüştüğü iddia edildi. Bunların bir kısmının kandil ve bayramlarda atılan toplu mesajlar ile Vodafon’un telesekreter servisi olduğu belirlendi. ByLock ortaya çıkmadan siz aradığınız şahsın telefonunda ByLock olup olmadığını nasıl bileceksiniz? Böyle bir teknoloji vardı da Barbaros Muratoğlu mu kullanmadı?

Gülen’le fotoğrafta, “ceketinin iki düğmesi ilikli” olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Ama bu, iddianamede yer almadı. Aynı fotoğrafta olan meslektaşlarımız şimdi FETÖ’ye karşı ciddi bir mücadelede veriyor. Ama aynı fırsat Muratoğlu’na tanınmadı.

Avukat Ramazan Aykış duruşmada ifadesinin tutanaklara yanlış geçildiğini söyledi.

Son duruşmada atanan savcı ise daha önce ayrılmasına karar verilen bir dosyayı, yeni bir delil varmış gibi göstererek tutukluluğun devamını istedi. Hülasa, şu ana kadarki yargılamalarda hakkında ileri sürülen iddialar doğru çıkmadı.

Peki Barbaros Muratoğlu, kayınpederi Kadir Topbaş olmadığı için mi hapiste tutuluyor? Peki bu adalet terazisi Kadir Topbaş’ın hukuku ile Barbaros Muratoğlu’nun kayınpederi ‘Osmaniyeli Mustafa’nın hukukunu ayrı mı tartıyor? Hani biz Hazreti Ömer’in adaletini dilimizden düşürmezdik, ne oldu?

Barbaros Muratoğlu’ndan bir FETÖ’cü çıkarmak için uğraşmak yerine, keşke bu enerjimizi gerçek FETÖ’cülerle mücadelede kullansaydık.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr