Oscar Ödülleri olarak da bilinen ve sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden olan 92. Akademi Ödülleri Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda sahiplerini buldu.

En İyi Kısa Belgesel’ ödülünü alan yönetmen Julia Reichert’ın konuşmasında Komünist Manifesto’dan bir cümleye yer vermesi sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı.

Almanya Kemal C.'yi konuşuyor: Covid testi dolandırıcılığına en yüksek ceza Almanya Kemal C.'yi konuşuyor: Covid testi dolandırıcılığına en yüksek ceza

Ödülü almak üzere sahneye çıkan Reichert, “Filmimiz Ohio ile Çin’de geçiyor. Ancak bu film insanların işçi üniformalarını giyip ailelerini geçindirmeye çalıştığı her yer için olabilirdi. İşçi sınıfının hayatı bugünlerde çok daha zor bir halde. Eğer dünyadaki tüm işçiler birlik olursa hayatlarının iyileşebileceğine inanıyoruz” dedi. Reichert’in bu ifadeleri, Komünist Manifesto’da geçen “Dünyanın bütün işçileri, birleşin” ifadelerine benzetilerek sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı.

Çinli şirket Fuyao’nun ABD’nin Ohio eyaletindeki fabrikasının hikayesini anlatan belgesel, Eski ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’ya ait Higher Ground Productions isimli prodüksiyon şirketinin Netflix için ürettiği ilk belgesel olma özelliğini taşıyor. ​Belgeseli Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla kutlayan Barack Obama, “Amerikan Factory’nin arkasındaki film yapımcıları Julia ve Steven’ı, ekonomik değişimin insani sonuçları hakkında böylesine karmaşık ve hareketli bir hikaye anlattıkları için tebrik ediyorum. İki yetenekli ve iyi insanın Higher Grund’un yayını için Oscar’ı eve götürdüğünü görmekten memnunum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.abcgazetesi.com