10 Ekim 2010 Pazar 19:37
Ankara Barosu başkanlığına, Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi.

Ankara Barosu Başkanlığı'na, üyelerin 4 bin 732'sinin oyunu alan Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi. ANKARA (ANKA) - Ankara Barosu Başkanlığı'na, Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi.
Ankara Barosu'nun 61. Olağan Genel Kurulu, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde gerçekleştirildi. Baro başkanlığı için sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemi, saat 17.00 sıralarında tamamlandı. Oy verme işleminin ardından sayım işlemleri başladı. Genel Kurul'da, 9 bin 600 üyesi bulunan Ankara Barosu'nun Başkanlığı'na, üyelerin 4 bin 732'sinin oyunu alan Demokratik Sol Avukatlar Grubu adayı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu seçildi. Baroda Birlik Grubu adayı avukat Aydoğan Koru ise bin 869 üyenin oyunu aldı.
Seçimlerde, baro başkanının yanı sıra 10'ar asıl ve yedek yönetim kurulu üyesi; 5 asıl, 3 yedek disiplin kurulu üyesi; 33'er asıl ve yedek Türkiye Barolar Birliği delegesi ile 3'er asıl yedek denetleme kurulu üyesi belirlenecek.
Öte yandan, baro başkanlığı için ise Demokratik Sol Avukatlar grubu adına Metin Feyzioğlu, Baroda Birlik grubu adına Aydoğan Koru, Çağdaş Avukatlar grubu adına Ziynet Özçelik, Yeni Sol-Üçüncü Yol grubu adına Bülent Turhan Gündüz ile Devrimci-Demokrat Avukatlar grubu adına Tevfik Demir yarışmıştı.

-FEYZİOĞLU KİMDİR-

"Eğitim ve mesleki gelişim süreci:
TED Ankara Koleji (1986); Columbia Üniversitesi Amerikan Dili Programı (1989); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1990); Banka ve Ticaret Hukuku Enstitüsü Sertifika Programı (1990); Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Yüksek Lisansı (1992); Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Hukuku Doktorası (1995); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Yardımcı Doçenti (1996); Columbia Üniversitesi, Hukukçular İçin İngilizce Programı (1996); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Doçenti (2000); Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku alanında kitaplar ve makaleler.
Mesleki statü:
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı; Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku Anabilim dalı Başkanı; Ankara Barosu avukatı (1991); Uluslararası Barolar Birliği üyesi; Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu üyesi.
Önceki mesleki faaliyetler:
Genelkurmay Başkanlığı Plan Prensipler Başkanlığı Strateji Dairesi Milli Strateji Şubesi'nde ve Adli Müşavirliği'nde proje subaylığı (askerlik hizmeti sırasında); Ankara Üniversitesi Hukuk Müşavirliği; TRT 2'de "Yaşayan Hukuk' adlı programın sunuculuğu; Ankara Üniversitesi Fikri ve Sınai Haklar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcılığı; Uluslararası Ceza Mahkemesi hazırlık çalışmaları ve müzakerelerinde hükümet delegeliği; Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyeliği." (ANKA)
(HM/EÖ)
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Burhan CANDAN 2011-06-10 20:33:40

Sayın Metin bey ben 4857 sayılı yasaya tabi işçi kadrosunda çalışan bir kamu personeliyim Isparta daki Konuşmanızı dinledim. 4857 sayılı yasaya tabi işçi nakil talebinde bulunmadıkça tayini yapılamaz beni Rize ye sürgün gönderdiler Sözleşmenin maddesine göre iş ve işyeri değişikliği ceza mahiyetinde olamaz, işverenin nakil etme yetkesi de yok sadece 3 ay geçici görevlendirme yapabilir ama kanunları hiçe sayarak beni gönderdiler Isparta iş mahkemesine dava açtım kesin kazanacağımız davayı kaybettim. Isparta İş mahkemesinin kararına konu olan Genel Müdürlük yazılarında benim bir tayin talebim olduğu dikkate alınmış ama böyle bir talep beyan ve dilekçe yok dosya şu anda yargıtayda. İşveren sizlerinde daha iyi bildiği gibi 5237 syılı TCK'nın 206. maddesine görede resmi evrakta yalan beyanda bulunmak suçuda işlemiş bulunmaktadırlar. Beni Atatürk çü olduğum için sürdüler Isparta iş mahkemesinin yanlış karar vermesinden sonra yargıtaydanda bu şekilde karar çıkabilir düşüncesindeyim yardımcı o

Avatar
Şinasi İNANIR 2011-07-19 09:33:57

Sayın Metin Fevzioğlu
BCBA dönem başkanlığına seçildiğinizden dolayı sizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim.
Sayın Fevzioğlu, ben Sayın Başbakanımız Tayyıp Erdoğan Beye oy veren bir seçmenim. Neden oyveriyorum. Ülkesini sevdiği için.Ülke İnsanlarına yatırım yaptığı için. Akıllı olduğu için .Sizde akıllı karizma dolu tuttuğunu koparan bir insansınız. Sizi CHP' nin başında görmek istiyoruz. Ülkemizin Akıllı insanlara ihtiyacı var. Sürekli herşeye mualefet eden aka kara diyen liderlerle zaman kaybetme lüksümüz yoktur. Ben ve benim gibi 10 binlerce insan sizin CHP nin başında görmek istiyor.Sizden hizmet istiyor.Siz bu ülkeye hizmet edebilirsiniz. Sayın Başbakanımız son senem diyor.Sayın Başbakan giderse Ak partinin başında olacak insan bu ülkeyi emin adımlarla götürebilirmi bilmiyorum.Endişeliyiz. Önümüzü görmek istiyoruz. İstikrar istiyoruz. Ben Hukukcu değilim. Emekli Memurum. Ben bu ülkenin vatandaşıyım. Bu durumu size yazarak vatandaşlık görevimi yapmış olduğumu düşünüyorum

Avatar
ismail çakır 2011-12-29 21:06:11

sayın başkanım
sizi kutlarım başarılarınızın devamını dilerim.Ben emekli bir vatandaşım.Kimlik kaybettim.Adımı kurulan şirketlerin karşılıksız çek ve vergi borçları yüzenden neler çektim hiç bir suçum olmadığı halde ceza evinde yattım ve avukat tutacak maddi durumum olmadığı için kendimi savunamıyorum.Hayatımdan bezdirdi.Beni araştırabilirsiniz suçsuz olduğumu anlayacaksınız beni savunacak haklarımı arayacak adaleti sağlayacak avukata ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.saygılarımla arz ederim.

Avatar
Aysel Artemur 2012-10-01 16:59:58

ulusal kanaldaki avukatlar hakkındaki konuşmalarınızdan dolayı sizi kutluyorum