Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran yasayla ilgili, "Bu tamamen maalesef gerçek dışı bir iftiradır. Olay şudur; yaşı tutmayan, reşit olmayan yaşta evlenenler var. Yasaları bilmiyorlar. Çocukları oluyor. Bir seferliğine bu mağduriyetin bitirilmesi için yapılan bir düzenlemedir. 

Herkes bu sorunu çözmek için seçim döneminde söz verdi. Bu düzenlemeyi her şeyde olduğu gibi CHP bunu istismar aracı haline geteirmeye kalktı. Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirdi. Bundan sonra böyle evliliklere kesinlikle müsamaha edilmeyecek. Geçmişteki olaylarda anne perişan, baba hapiste, 3 bin aile mağdur. CHP'nin, sapıtma, saptırma faaliyetlerinden ibaret" diye konuştu.

DOLAR AÇIKLAMASI

Dolar'ın 3.40'ı aştığını söyleyen gazetecilere "Öyle mi?" diye cevap veren Yıldırım, şöyle konuştu:

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısını saat 16.00'da yapacağız. Amerikan seçimlerinden sonra dünya ekonomilerinde bir hareketlilik başladı. Döviz kurlarında başlayan bu hareketliliğin devam ettiğini görüyoruz. Konuları değerlendireceğiz. Ama vatnadaşlarımız rahat olsun. Türkiye ekonomisinin temelleri sağlamdır. Türkiye ekonomisiyle ilgili tereddüt yok! Yaşanabilecek olağanüstü gelişmelere karşı da tedbirsiz olmamızı da bu şartlar gerektirmiyor.Kaynak: Cumhuriyet.com.tr