İddiaya göre, avukat Hicran Akkaya Şenol sabah saat 09.30 sıralarında spor yapmak için Şişli Piyalepaşa Bulvarı üzerinde bulunan evinden çıktı. Bir süre spor yapan Şenol'un arkasından gelen bir genç elle tacizde bulundu. Taciz karşısında büyük şok yaşayan genç avukat, tacizcinin peşine düştü. Yaklaşık 1.5 kilometre boyunca zanlıyı takip eden Şenol, bir yandan da polisi arayarak durumu bildirdi. Kadın avukatın uzun süre kovaladığı zanlı, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Çevredeki vatandaşlar ise yaşanan olayı izlemekle yetindi.

Gözaltına alınan tacizci, Feriköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Polis merkezine gelen avukat Hicran Akkaya Şenol, zanlıdan şikayetçi oldu. Sağlık kontrolüne çıkartılan zanlı, hakkındaki suçlamaları reddederek, 'Yok öyle bir şey' dedi. Zanlı sağlık kontrolünün arından sorgulanmak üzere yeniden polis merkezine götürüldü.

Polis merkezinden ayrılırken açıklama yapan avukat Hicran Akkaya Şenol, 'Sabah sporuna çıkmıştım. Sabah 09.20 sıralarında koşarken tacizci yanıma yaklaştı ve beni elle taciz etti. Bu sırada donakaldım. Etrafıma baktım ama kimse yardım etmedi. Ben de Piyalepaşa'ya doğru koşmaya başladım. Tam 1.5 kilometre sürdü. 20 dakika koştum. Bu sırada polisle irtibattaydım. Takip mesafemi korudum ama bir yandan da elinde bıçak ya da kesici alet olur diye korkuyordum. O sırada polis geldi ve tacizciyi yakaladık. Beni taciz ettiğinde koşmam gerektiğini biliyordum ve buna sessiz kalamazdım. Kadınlar bu tür olaylarla karşılaşıyor ve psikolojileri bozuluyor. Eğer o şahıs yakalanmasaydı benim de ömür boyu aklımda kalacaktı. Ama çok şükür yakaladık. Eğer ben onu yakalamasaydım belki de yarın bir gün bir kadına tecavüz edecekti. Kadınlara tavsiyem olayı bırakmasınlar. Çünkü daha sonra büyük yaralar açıyor' diye konuştu.

Olayla ilgili inceleme sürüyor.İHA