ANKARA

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca düzenlenecek "15 Temmuz" konulu fotoğraf yarışmasına 3 Temmuz'a kadar başvurulabilecek.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 15 Temmuz Fotoğraf Yarışması'na başvurular başladı.

Yarışmayla darbe girişimine karşı verilen mücadele ve girişimin arkasında bıraktığı izler, fotoğraflarla gözler önüne serilecek.

Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığınca düzenlenecek yarışma, sayısal kategoride ve renkli veya siyah-beyaz fotoğraf olmak üzere tek bölüm olacak. Renkli veya siyah beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecek.

Katılımın ücretsiz olduğu yarışma, seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları ile Şehit Yakınları ve Gaziler Dairesi Başkanlığı ve buraya bağlı müdürlüklerin yöneticileri ve birinci derece yakınları hariç Türkiye'de yerleşik, tüm amatör, profesyonel fotoğrafçıların katılımına açık olacak.

Başvuruda bulunacakların, son katılım tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Her fotoğrafçı yarışmaya, en fazla üç adet sayısal renkli veya siyah-beyaz fotoğrafla katılabilecek. Katılımın e-posta ile gerçekleştirileceği yarışmada, fotoğraflar "[email protected]" adresine gönderilecek.

Yarışmada, birinciye 10 bin, ikinciye 7 bin 500, üçüncüye 5 bin, üç kişinin alacağı mansiyon ödülüne ise 2'şer bin lira para ödülü verilecek.

Yarışmaya başvurular, 3 Temmuz Pazartesi saat 23.00'a kadar yapılabilecek.

Sonuçların 6 Temmuz'da açıklanacağı yarışmaya ilişkin detaylı bilgilere, Bakanlığın internet sitesinden ulaşılabilecek.

Muhabir: Merve Yıldızalp


Kaynak: AA