banner200
banner222
10 Aralık 2012 Pazartesi 12:00
Komutan yakınlarından 13 Aralık çağrısı
banner188
banner213
banner230

Balyoz davasından tutuklu olarak yargılanan komutanların yaptığı ebru ve resimler Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde sergilenmeye başlandı. Tutuklu Esreler adı altında açılan serginin açılış kokteylinde tutuklu subay eşleri herkesi 13 Aralıkta Silivri’ye davet etti.

Açılış konuşmasını yapan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi “ Türkiye’nin karanlık günlerden geçtiğini, karanlık güçlere karşı aydınlık güçlerin birlikteliğinin zorunlu olduğunu, Ergenekon, Balyoz gibi davalarla bir korku imparatorluğu oluşturulmak istendiğini ama Atatürk’çü güçlerin Silivri’dekilere sahip çıkarak bu korku imparatorluğunun duvarlarını yıkacağını ve Türkiye’nin tekrar aydınlık günlere kavuşacağına inandığını “söyledi.

Deniz Kurmay Albay Önder Çelebinin kızı Omayra Çelebi ve Deniz Kurmay Albay Derya Günergin’in kızları Rüya Günergin ve Ece Günergin babalarının yazdığı mektubu okudular. Derya Günergin ve Önder Çelebi imzalı mektupta ” Üç kuruşluk bilgisayar malzemelerine kaydedilmiş, imzasız ne olduğu mahkeme süresince dahi anlaşılamamış sözde delillerle yargılandık ve hüküm giydik. Kurbanı olduğumuz Balyoz davasınında intikam duygularından kaynaklanan düzmece delillere dayanan bir adaletsizlik olduğunu artık herkes biliyor. Ancak Güneşin balçıkla sıvanamayacağı gibi masumiyetimizinde göz ardı edilemeyeceğini unuttular. Herkesi sessiz çığlık eylemlerine ve Hasdal, Maltepe, Silivri ve diğer ceza evlerinde yatan yurtseverlere sahip çıkmaya çağırıyoruz “denildi.

Sergiye Katılan Önder Çelebi’nin eşi Gonca Çelebi yaptığı açıklamada” bizler balyoz tutsakları yakınları olarak 13 Aralıkta Silivri’deki yurtseverlere destek için orada olacağız ve tüm halkımızın aydınlık Türkiye için orada olmasını bekliyoruz dedi. Kızı Omayra Çelebi ise “ gölcükte oturduklarını ifade ederek “ne olursa olsun 13 Aralıkta Silivride olacaklarını ifade etti.

Balyozdan tutuklu olarak yargılanan Deniz Kurmay Albay Derya Günergin’nin eşi Nilüfer Günergin ise” sessiz çığlıklarını bu seferde bu sergide haykırdıklarını ama esas haykırışlarının 13 Aralıkta Silivri’de olacağını belirterek tüm Balyoz tutuklularının yakınlarını ve yurtseverleri Silivri’ye davet etti.

Derya Günergin’in annesi Ayşe Pekin ise “her haksızlığa karşı çıktım, Balyoz davası nasıl adaletsiz ise Ergenekon davasıda o kadar adaletsizdir.75 yaşındayım ve her yurtsever gibi bende 13 Aralıkta Silivri’de olacağım” diyerek içinde bir parça yurtseverlik duygusu olan herkesin orada olması gerektiğini belirtti.

Balyoz’dan tutuklu SAT komandosu Kurmay Albay Ali Türkşen’in eşi Sevim Türkşen “ Balyoz davasındaki yakınlarımıza nasıl sahip çıktıysak erkenekon sanıklarınada öyle sahip çıkacağız ve 13 Aralıkta Silivri”de olacağız” dedi
Serginin açılmasından sorumlu olan Didem Günergin ise “ Yurtseverlerin özgürlüğünü elinden alan duvarları yıkacağız ve 13 Aralık o yıkılışın başlangıcı olacaktır diyerek gelecek Aydınlık türkiye için Silivride olunması gerektiğini söyledi.

Derya Günergin, Önder Çelebinin yaptığı ebrulardan, Mücahit Erakyol, İkrami Özturan, Mehmet Örgen,Kemalettin Yakar ve Berker Emre Tok’un yaptığı resimlerden oluşan “tutuklu eserler” sergisi 18 Aralık’a kadar devam edecek.

Ulusal Kanal


banner229
Son Güncelleme: 10.12.2012 12:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol