banner200
banner222
01 Eylül 2016 Perşembe 11:43
'FETÖ'den tutuklu akademisyen: Her şeyi misliyle geri alacağız
banner188
banner213
banner230

Sözcü yazarı Can Ataklı, şu anda Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanan bir akademisyenin, AKP için "Neye el koydularsa misliyle geri vermek zorunda kalacaklar" dediğini yazdı.

Ataklı, cemaatçi olduğu iddiasıyla tutuklanan bir akademisyenle aralarında geçen diyalogu bugünkü (1 Eylül 2016) köşesine taşıdı.

Ataklı şunları yazdı:

"Aylar önceydi. Şimdi cemaatçilikten tutuklu olan bir akademisyenle Beylerbeyi'nde karşılamıştım. O sırada 17 Aralık yaşanmış ama cemaate karşı büyük saldırı henüz başlamamıştı, ipuçlarını hissediyorduk.

'Hocam sizi çok fena yapacaklar' diye takılmıştım, fazla ciddiye alıp sert biçimde 'Ne yapabilirler, sonları geliyor, asıl onlar korksun' karşılığını vermişti.

Ben de 'Yapmayın, siz çok güçlü olabilirsiniz ama devlet çarkı onların elinde, hepinizi bir gecede yok edebilirler' diye ben de sertçe cevap vermiştim.

Neler olduğunu görüyoruz.

Ancak duyduğum kadarıyla cemaatin dışarıda kalan unsurları başı dertte olanların yakınlarını teselli etmek için “Hiç merak etmeyin, sonunda kaybedecekler, kaybettiklerimizi misliyle geri alacağız (mal-mülk kastediliyor) siz korkmayın” diye konuşuyormuş.

Dayanakları ise şu: 'Herkes içeri alınıyor ama sıra hukuka gelince elleri kolları bağlanacak. Suçlayacak bir dayanak bulamayacaklar. Bulsalar bile verecekleri cezalar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden dönecektir. Neye el koydularsa misliyle geri vermek zorunda kalacaklardır.'

Valla bana pek öyle gelmiyor ama teselli tesellidir."


Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.09.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol