banner200
banner235
banner225
Rahmi
Rahmi
02 Haziran 2015 Salı 00:10
Ethem, vurulduğu yerde anıldı
banner188
banner213
banner230
 Gezi Direnişi eylemlerinde polis kurşunuyla katledilen Ethem Sarısülük, Güvenpark'ta vurulduğu yerde anıldı. Ethem'in ve Gezi Direnişinde yaşamını yitirenlerin hatırlatıldığı anmada konuşan HDP Ankara Milletvekili Adayı Sırrı Süreyya Önder, "Ethemlerimize, Abdocanlarımıza, Ali İsmaillerimize, Medenilerimize bugünleri borçlu olduğumuzu unutmayacağız" dedi.

1 Haziran 2013'te Gezi eylemleri sırasında Güvenpark'ta polis A. Ş'nin kurşunuyla vurularak yaşamını yitiren Ethem Sarısülük bugün vurulduğu yerde ailesi ve yoldaşları tarafından anıldı. Anmaya sendikalar, siyasi partiler ve birçok kitle örgütü katıldı. Anmada konuşan Sırrı Süreyya Önder bugünleri,Gezi'de kesilmeyen ağaçları Gezi Direnişinde yaşamın ı yitirenlere borçlu olduğumuzu söyledi. Önder "Onları asla unutmayacağız" diye konuştu.
Anne Sayfe Sarısülük de her gün oğluna dokunmak istediğini ama ona dokunamadığını ifade etti. Konuşması sırasında göz yaşlarını tutamayan anne Sarısülük, "Dün yanındaydım oğlumun.  Gidiyorum, geliyorum, taşına toprağına sarılıyorum. Konuşuyorum, geliyorum. O beni duymuyor, ama ben onu duyuyorum. Ben yavrumun gününü görmeden katiller onu benden aldı" dedi. Anma Ethem'in vurulduğu yere karanfiller bırakılmasıyla son buldu. (Ankara/EVRENSEL)

banner229
Son Güncelleme: 02.06.2015 00:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol