Yeşim TURAN
Yeşim TURAN
31 Mayıs 2016 Salı 15:37
'Sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz'

Seçime her an hazır olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bakın seçim yok. Oy da yok. Ama biz sanki seçimdeymişiz gibi, sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Önümüzdeki seçimler için güzel bir not hazırladık. Çay sorunu nasıl çözülür diye?" dedi.
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında "paralel yapı" olarak nitelendirilen Gülen cemaatinin "Fetullahcı terör örgütü" olarak nitelendirilmesi yönünde alınan tavsiye kararına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Dün açıklama yaptılar. "Fettullah Gülen terör örgütü. MGK'da karar aldık" deniliyor. Tamam. Şimdi namuslu bütün hakime ve savcılara sesleniyorum; Eğer bu dosya önünüze gelirse, doğrudan doğruya Recep Tayyip Erdoğan'ı davet edeceksiniz.
Gel diyeceksiniz. Sen ne diyordun; "Siz ne istediniz de biz vermedik" söyle bakalım. Hakim soracak; "Neyi istediler sen neyi verdin?" Yardım ve yataklık diyorsunuz bundan büyük itiraf mı olur? "Her şeyi biz verdik" diyor. Devleti bile teslim ettin paralel yapı diyorsun. Şimdi hakimlerden bekliyorum; bunu ve yandaşlarını çağıracaklar. Türkiye Cumhuriyeti'nden yana biz de taraf olacağız. Bu davada tarafız diyeceğiz. Ne istediniz de verdiniz siz onlara? Siz onlara ne verdiniz? Öğrenmeye hakkımız var.

"SANKİ YARIN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞIYORUZ"

Yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarına devam ettiklerini belirten Kılıçdaroğlu, "Bakın seçim yok. Oy da yok. Ama biz sanki seçimdeymişiz gibi sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Önümüzdeki seçimler için güzel bir not hazırladık. Çay sorunu nasıl çözülür diye?" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA SUR'UN ESKİ VE YENİ FOTOĞRAFI HEDİYE EDİLDİ

 CHP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Sayın Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından önce, Sur'da yaşanan süreçte CHP'li belediyelerin ve Kılıçdaroğlu'nun Sur'a olan ilgisinden dolayı kürsüden kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Sayın Kılıçdaroğlu'na, Sur'un eski ve yeni fotoğrafını gösteren bir tablo da hediye etti.

"TELİS TELİS, ÇUVAL ÇUVAL FINDIK İHRAÇ EDİYORUZ"

Fındık üreticilerinin emeğinin karşılığını alamadığını belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Fındık üreticisinin alın teri birilerine peşkeş çekiliyor. Aracılar, tefeciler cirit atıyor bütün avantaj onlara gidiyor. Biz alın terine, emeğe değer veriyoruz. Üretici kazanmalı. Taban fiyatın altına fındık fiyatlarının düşmemesi lazım. Devletin bunu yapması lazım. Biz telis telis, çuval çuval fındık ihraç ediyoruz. Onu Türkiye'de işlersek bir yerine 10 kazanırız. Özel bir fındık yasasının çıkması lazım. Fındık giderek yabancıların tekeline bırakılıyor. FİSKO birliği güçlendirmemiz lazım" diye konuştu.

"GEZİ BİR ÖZGÜRLÜK PATLAMASAYDI"

Kılıçdaroğlu, "Gezi'nin 3. yıldönümü. Bütün gençlere şükran borçluyum. Onlar bizi bütün dünyaya özgürlüğün Türkiye'de olduğunu bütün dünyaya gösterdiler. Hiç kimsenin vermediği dersi bir diktatöre verdiler ve ona diz çöktürdüler.
Olay 2 ağaç mı? Binlerce ağaç. O fidanlarımızın her birisi birer ağaçtır. "bizim yaşam tarzımıza müdahale etmeyin. Size ne" diyorlardı. Gezi bir özgürlük patlamasaydı. Dünya siyaset tarihine altın harflerle yazılan bir eylemdir bu. Gezi eylemini başlatan, büyüten herkese yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.
Camide içki içtiler yalanı. Kim söylüyor bunu? Dönemin diktatörü. Polis, müfettişi herkesi seferber ettiler. Görüntü yok, içki de içilmemiş. Bir ibadet yerinde içki içildi yalanı ile milyonları bu gençlerin sütüne saldırmaya kalktılar. Gittiler imamı yakaladılar. İmam "vallahi de billahi içki içeni görmedim. Din adına konuşuyorum yalan söyleyemem" dedi.
Onu da sürdüler. Eline silah alıp sokağa mı çıktı o gençler. Ellerinde, kitap, gitar, gül vardı. Güçlü bir mizah duygusunu bütün dünyaya yaydılar bu çocuklar. İstanbul'u, parklarını, ağaçlarını savundular " ifadelerini kullandı.

"GEMİLERİ KARADAN YÜRÜTENLER İLE YÜRÜTTÜKLERİ GEMİ İLE DÜNYA MALI EDİNENLER AYNI İNSANLAR DEĞİLDİR"

Fetih kutlamalarına ilişkin Kılıçdaroğlu, "Şimdi Fetih kutlaması yapıyorlar. O Fatih ile şimdiki İstanbul arasında dağlar kadar fark var. Fatih Sultan Mehmet, ormanlarından tek dal kesenin başını keserim diyecek kadar doğaya saygılıydı.
Haliç'in sırtlarında koyun bile otlatmazdı. Bunlar şimdi İstanbul'u talan ettiler. Fatih çağ açıp, çağ kapattı. İstanbul'u düşmanlara kim teslim etti? Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'a gitmeden önce nereye bakıp diyordu ki, geldikleri gibi gidecekler.
Gazi Mustafa Kemal'in adını bile anmıyorlar. Anmalarını da istemiyorum. Sahtekarlar, Mustafa Kemal'in adını anamazlar. Namuslu insanların konusudur Mustafa Kemal Atatürk. Gemileri karadan yürütenler ile yürüttükleri gemi ile dünya malı edinenler aynı insanlar değildir" dedi.

(KAYIP ELEKTRİK KAÇAĞI BEDELİ GÖRÜŞMESİ) "AYNI SERTLİKTE TBMM'DE MUHALEFET EDECEKSİNİZ KARDEŞİM"

TBMM Genel Kurulunda, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine ilişkin Kılıçdaroğlu, "Kaçırılan elektrik namuslu adamın elektrik faturalarına yükleniyor. AKP için uygundur bu. Bizim felsefemize aykırı. Namuslu adama niye faturayı kesiyorsun.
Yargı ile alamadılar. Kanun ile alacaklar. 33 milyar lira alacaklar. Eski para ile 33 katrilyon. Her evden küçük küçük alacaklar. Kaçak elektrik kullananların bedelini namuslu insanlarından almak doğru mu değil mi? eğer yanlış ise çıkıp sokaklarda seslendirin. Bu kaçak bedelini benden alandan din, Allah, kitap var mı? İnsan Allah'tan korkar.
Bugün TBMM'de görüşülecek. Arkadaşlarıma söyledim aynı sertlikte TBMM'de muhalefet edeceksiniz kardeşim. Antik çağlara döndük. O çağlarda hırsızlık övünülecek bir durumdu. Sözüm, söz bu kanunu AYM'ye kadar götüreceğiz. Hakkınızı sonuna kadar arayacağız" açıklamasında bulundu.

Kaynak: DHA

Son Güncelleme: 31.05.2016 15:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.