29 Haziran 2011 Çarşamba 10:27
AKP stratejisi (2)

YENİ CHP KÜRTLERLE UZLAŞACAK MI? KRİZE TEPKİ BİR STRATEJİNİN ÜRÜNÜ MÜ?

adaletbiz

Evet tutuklu milletvekili krizi bir AKP stratejisidir. Bilinen bir gerçek var; AKP PKK, KCK, BDP yi bu süreçte dışlayamaz, bunun sonucu olarak da KCK da tutuklu milletvekillerinin ve Hatip Dicle'linin durumunu çözüme kavuşturmak zorunda ve yeni ANAYASA ile de kürt sorununa bir çözüm bulmak durumunda ve de zorundadır, aksi halde iktidarı sallanacaktır; ama bu sorunun çözümü de öyle kolay değildir. AKP nin tutucu ve milliyetçi kesimi bütün bu gelişmelere tepki duyacak, MHP bu gelişmelere sert tepkiler koyarak AKP tabanını oymaya çalışacaktır.
AKP PARTİ STRATEJİSİ BAŞTA CHP OLMAK ÜZERE MUHALEFETİ BU OYUNA KATMAK VE KÜRT SORUNU İÇİN KAMUOYU YARATMAKTIR.
AKP bu staratejisinde daha başında başarılı oldu. Kendi tutuklu milletvekillerini savunan CHP tutarlı olmak adına meclis " 550 milletvekili ile toplanmalıydı, bu iktidarın ayıbıdır." diyor. Her ne kadar açıklamalarda Hatip Dicleli'nin durumu farklı gösterilmeye çalışılsa da durumu budur. MHP AKP nin bu stratejisini sezinledi ve BDP ile aynı parelele düşmemek için milli iradeye saygıyı öne çıkararak boykot ve yemin etmeme eylemine itibar etmedi.
SİYASET TAVLA DEĞİLDİR, OLSA OLSA SATRANÇTIR.
CHP AKP nin bu oyununa saflığından mı geldi, yoksa CHP nin de bir stratejisi mi var? CHP tavla mı oynuyor, satranç mı? Bize göre CHP bu krizde satranç oynamaya çalışıyor. Krize karşı bu tepki YENİ CHP nin stratejisidir. CHP kürt sorununa çözümüne katkı vermek, gerçekleşecek barışa katkı vermek ve Kürt halkına yaklaşmak, en azından büyük şehirlerdeki ılımlı kürtlerin desteğini almak istiyor. GELECEK GÜNLER ÇOK ŞEYLERE GEBE..

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tahsin Yaşar Öztürk 2011-06-29 15:49:37

Doğrusunu isterseniz CHP nin genlerinde Bizans oyunları stratejisi her zaman olagelmiştir.Meydana gelen durumda AK partiye rol biçmek için uzaydan gelmiş olmak gerekir.Halbuki Adalet biziz, CHP penceresinden baksa da gündemi iyi takip eden içimizden birisi.Bu durum,hapiste bulu nan kişilerin aday gösterilmesinden kaynaklandığına göre,AKP mi hapis tekileri aday gösterin dedi? Anlaşılan o ki,her zaman olduğu gibi bu üç partinin pisliklerini temizlemek yine de AKP ye düşecek.Bu adamlar kim dir ki Koca Türkiye bunlar yüzünden kriz yaşayacak.Sırtlarını darbeci lerin avukatlarına dayamamış olsalar alacakları oy,bağımsız darbeci aday Celal Doğan 'ın aldığı gibi 22 oydan ibarettir.Şimdi de CHP de hapisten dümenle yakasını kurtarmış bir Cihaner'leri var,tabiiki tepkisiz kalması beklenemez."Nerede kalmıştırk" diyip yoluna devam edecek tir.Yayınlamıyacağınızı bile bile yazıyorum.Ama olsun.Haksızlık karşısın da susan dilsiz şeytandır.Hem yorum yazın diyor hem de yayınlamıyor sunuz.Çok ayıp....

Avatar
Admin 2011-06-30 10:38:04

Bugüne kadar yayınlanmamış yorumunuz bulunmuyor.Adaletbiz olarak tarfsızlığımızı herzaman korumaya çalıştık ve devam edeceğiz. Bu yüzden ortada bizim tarafımızdan yapılan bir "ayıp" bulunmamaktadır. Saygılarımızla,

Avatar
Tahsin Yaşar Öztürk. 2011-06-30 16:31:51

Bana göre CHP ne tavla ne de satranç oynamıyor.CHP.bir satranç tah tası ve Ergenekon da onları piyon olarak kullanıyor.Artık Mogoltay ve Seyfi Oktay mahsulü yargı mensupları kalmadığı için hukuk yoluyla ala madığını,kişiye özel hukuk kuralları ihdas edip, siyaseti manuple ederk almaya çalışıyor.Yağma yok.Önümüzde yeni bir Anayasa yapma süreci var.Onların mevcut olan yokluklarına! rağmen meclisde çalışıyor.Gelir oturur herkesi kucaklayan bir Anayasa yaparlar,Meclisi ve hükümeti yıkma teşebbüsü suçlaması ile girdikleri hapisten çıkacak Milletvekilleri bu sefer de Parlamenter sistemi işleteceklerine Yemin ederek!!! göre ve başlarlar.Biz de mecliste bizi temsil eden vekillerimiz var diye avunu ruz.İşte o zaman "Adalet biziz" den hakettikleri bir alkışı alırlar.Allah cc. şahittir,biz de şahitiz ki Türkiye AKP döneminde Cumhuriyet tarihi'nin Altın dönemini yaşadı.CHP ayak bağı olmadığı sürece bu yükseliş arta rak devam edecektir.Şunu da belirteyim ki benim AKP ile ilgim sadece oy vermektir..