18 Ekim 2010 Pazartesi 12:27
Av.Refik UZUN “HAZIRMISINIZ“

Gündemi belirleyen, siteniz haberhürriyeti olarak Baro Başkanlığı seçimleri öncesi nabız yokladık. Güçlü yönetim listesiyle başkanlığa adaylığını koyan Av.Refik Uzun, 47 yaşında ve İzmir Ödemiş doğumlu.

Söz şimdi başkan adayı Av. Refik Uzun’da…

VAATLERİ;

* Mesleğe yeni başlayan arkadaşlarımıza mevcut fonlardan uzun vadeli, faizsiz kredi temini için çalışmalar yapılacaktır.
*  Avukatlık hizmet sektörüdür. Fakat maalesef bu hizmete lüks tüketim mallarına uygulanan % 18 KDV oranı uygulanmaktadır. Bu durumun düzeltilmesi KDV’nin kaldırılması ya da en azından makul bir seviyeye indirilmesi için gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Avukatların vergi problemlerinin çözülmesi, mevzuatta gerekli düzenlemelerin yapılması için girişimlerde bulunacaktır.
* Adliyenin ana kapısının meslektaşlarımıza da açılması gerekmektedir.
* Adliye yönetiminde hakimleri temsilen Adalet Komisyonu Başkanı, savcıları temsilen Başsavcı bulunmaktadır. Bizleri de temsilen baro başkanının bulunması için mevzuat oluşturulması yönünde çalışmalarda bulunulacaktır.
* Adliye içerisinde PTT ve Vergi Dairesi Şubeleri açılması sağlanacaktır.
* Adliye içersinde tüm mahkemelerde avukatların bulunduğu masalara monitörlerin konulması ve koridor başlarında avukatları duruşmalarını takip edebilecekleri ekranlar konulacaktır.
* Tüm adliyede wireless yayını yapılarak meslektaşlarımızın adliyenin her noktasından internete ulaşabilmeleri sağlanacaktır.
* Adliye i,çinde ve dışındaki sosyal tesisleri daha da arttırarak ve daha fonksiyonel hale getirerek avukatların kaynaşmasının arttırılması için çalışılacaktır. Avukat evleri ve sosyal tesislerin yapımı sağlanacaktır.
* Mevcut hakim evlerinden, avukatların da yararlanabilmesi için çalışmalar yapılacaktır.
* Kültür ve sanat faaliyetlerine önem verilecektir.
* Her geçen gün yeni Hukuk Fakülteleri açılmakta ve genç meslektaşlarımız hızla aramıza katılmaktadır. Fakat maalesef hedef kitlemiz ve ülke ekonomisi aynı oranda büyümemektedir.
* Özellikle genç meslektaşlarımız açısından büyük bir problem teşkil eden bu sorunun çöüzümü için noterlerde olduğu gibi hukuki konularda avukatlara tekel sağlanması, belli tür ve miktarın üzerindeki sözleşmelerde avukat zorunluluğu getirilmesi ve şirketlerin mutlaka hukuk müşaviri olması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.
* CMK ödemeleri hala gecikmekte ve meslektaşlarımız açısından büyük problem teşkil etmektedir, bu sorun çözülecektir.
* İcra dairelerindeki çalışma koşulları düzletilecektir.
* Ücretsiz yabancı dil kursları düzenleyeceğiz.
* Yeşil pasaport hakkı avukatlara da tanınmalı, böylece mesleğimizin saygınlığı artırılacak.


Av.GÖKKAN KOÇAK TBB DELEGESİ

İzmir’de 23 yıldır serbest avukatlık yapan, evli ve iki çocuk babası başkan adayı Uzun’un listesinde şu isimler yer alıyor.

YÖNETİM KURULU ADAYLARI;

Av.Özlem KUŞÇU,
Av.Derya BAYSAL KARAYÜKSEL,
Av.Mehmet GİRGİN,
Av.Ahmet KARTAL,
Av.Gökay YETİM,
Av.Mehmet ALAN,
Av.Muharrem Levent TEKELER,
Av.Ahmet ERCAN,
Av.Mustafa GÖKÇE,
Av.Uğur ONAY.

DİSİPLİN KURULU ADAYLARI;

Av.Fethi DEMİR,
Av.Ali SARIAYDIN,
Av.M.Fatih TERZİ,
Av.Mehmet Ali ÇAVUŞ,
Av.Yıldıray ÇINAR,

DENETİM KURULU ADAYLARI;

Av.Çiğdem TÖKEL,
Av.Cüneyt GÖREN,
Av.Serhat ORTAPINAR.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ DELEGE ADAYLARI;

Av.Altan BOZDEMİR,
Av.Ergin ÖZAÇMAK,
Av.Bekir BOĞA,
Av.Bayram SAKARTEPE,
Av.Erol KÖRÜKLÜ,
Av.Çetin KÖÇKAR,
Av.Figen YILDIZ,
Av.Gökkan KOÇAK,
Av.Halis KIRIŞMAN,
Av.Mehmet KAYA,
Av.Halil KARTAL,
Av.Mustafa TÜRE,
Av.Selahattin KÖSE,
Av.Sedat KAÇMAZ,
Av.Murat PARLAK,
Av.Tuba NİĞDE,
Av. Veli SÖNMEZ,
Av.Zeki BELEN,
Av.Yunus ÖZTÜRK,
Av.Zikri SEVER,
Av.Bayram ALBAYRAK.

‘HERKES İNSAN VE VATANDAŞ’

Uzun, ‘Değişim Grubu olarak ülkemizin her türlü probleminin, ‘demokrasi, insan hakları, farklı düşünce, inanç ve anlayışlara saygı’ temelinde ele alınması bu yaklaşımla çözülmesinden yanayız. Bizler dili, dini, ırkı ne olursa olsun herkesin insan ve vatandaş olarak eşit olduğu ve farklılıklarımızın zenginlik olduğu inancındayız. Ayrıştırmak değil, kucaklamak için buradayız’ diye konuştu.
Av.Refik Uzun sözlerini şöyle tamamladı;
‘Baro için avukat değil, avukat için baro’ diyoruz, bu yolda pek çok öneriler getirdik. Barolar ‘siyaset yeri değil’, avukatlara hizmet yeridir’…
Sitemizin her adaya açık olduğunu belirtirken, haberhürriyeti sitesi olarak Pazar günü yapılacak seçimler öncesinde tüm adaylara başarılar dileriz.
Seçimlerin avukatlara ve avukat camiasına yakışan bir şekilde yapılmasını ve tamamlanmasını temenni etmekteyiz.
Seçimler şimdiden hayırlı, uğurlu ve de adilane olsun.
Metin AYDINOĞLU /
www.haberhurriyeti.com


Anahtar Kelimeler:
İzmir BarosuRefik Uzun
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.