banner200
banner235
banner225
22 Mayıs 2014 Perşembe 11:04
Yargıtay haksız rekabeti  ortadan kaldıracak  kararını açıkladı. Artık camlara tarife asmak yasak!
banner188
banner213
banner230

İlimizdeki Berberler ve Kuaförler Odası başkanları yaptıkları basın toplantısında haksız rekabeti ortadan kaldıracak Yargıtay kararını açıkladı. Artık Berberler camlarına fiyat tarifesi asamayacak.

Kocaeli Kuaförler Odası Başkanı Gülseren Turgut, Kocaeli Berberler Odası Başkanı Mustafa Bozkurt, Gölcük Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mevlüt Gül, Gebze Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Kenan Çelik’in yaptıkları ortak açıklamada esnafları ekonomik ve psikolojik olarak mağdur eden ve müşterileriyle karşı karşıya getiren camlarına odalar tarafından belirlenen tarifelerin çok altında fiyatlar yazarak haksız rekabetin Yargıtay kararı ile ortadan kalktığını söylediler.

Üyelerinin Yargıtay’ın aldığı karara uymalarını isteyen oda başkanları açıklamalarında şunları söylediler, “Yargıtay tarafından onanan kararın uygulanması için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyelerinin uygulaması için hazırladığımız dilekçelerini kendilerine teslim edeceğiz. Bizler Oda yönetimleri olarak halkımızı mağdur etmeyecek şekilde farklı sınıflarda fiyat tarifeleri belirleyerek uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Yargıtay kararına uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktıra” Berberler ve Kuaförler Oda başkanları, haksız rekabeti ortadan kaldıracak mahkeme kararının alınmasında emeği geçenlere teşekkür ettiler.http://ozgurkocaeli.com.tr/

banner229
Son Güncelleme: 22.05.2014 11:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol