banner200
banner235
banner225
Yeşim
Yeşim
06 Eylül 2015 Pazar 22:32
Yargıtay'dan 'aşk mesajı' kararı!..
banner188
banner213
banner230

Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi, eşinin kullandığı cep telefonundaki aşk mesajlarını mahkemeye sunan kocaya, "Bunlar yasadışı delil, boşanma kararına dayanak oluşturamaz" yanıtını verdi.

Sabah'tan Ersan Atar'ın haberine göre Zonguldak'ta yaşadıkları geçimsizlik sonrası İstanbul'a yerleşen çiftle ilgili mahkemeden emsal teşkil eden karar çıktı. Davaya göre Y.S ve M.S. adlı çift, Alaplı'da yaşadıkları geçimsizlik sonrası İstanbul'a yerleşti. Ancak bir süre sonra kadın Alaplı'ya geri döndü.

Eşi ile ilgili Alaplı'da kulağına dedikodular gelen Y.S, İstanbul'dan Alaplı'ya giderek iddiaları eşine sordu. İddiaları kabul etmeyen Y.S, karısının telefonlarını inceleyerek iki kişi ile sıkça telefon görüşmesi yaptığını tespit etti. Koca bunları kaydedip boşanma davası açtı. Mahkemeye de mesajlarla konuşma trafiğini gösteren CD sundu.

YASADIŞI DELİL, DAYANAK OLMAZ

Alaplı Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada mahkeme, kadın ve erkek arasında İstanbul'a gitmeden önceki geçimsizlikler için, "Mademki İstanbul'da yeniden ortak yaşam kurulmuş, bu durumda koca kadını affetmiş sayılır" dedi. Cep telefonu mesajlarını da dikkate almadı.

İtiraz üzerine Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi'ne giden dosya ile ilgili yapılan incelemede de mesajların yasadışı yollarla elde edildiği ve boşanmaya dayanak oluşturamayacağı sonucuna vardı.http://www.f5haber.com/sacit-aslan/yargitay-dan-ask-mesaji-karari-haberi-5473518/
banner229
Son Güncelleme: 06.09.2015 22:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol