banner200
banner222
11 Ocak 2014 Cumartesi 17:24
Yargıca avukat vekilden uçan tekme
banner188
banner213
banner230
KOMİSYONA İKİNCİ KEZ ARA

TBMM Adalet Komsiyonu Başkanı Ahmet İyimaya anayasaya aykırılığı oylatmak isteyince yine salon karıştı. Komisyon 17.30'a kadar ertelendi. CHP'liler, "Böyle bir oylama yapamazsınız" diye itiraz ettiler.

EMİNAĞAOĞLU KAVGASI

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun üzerine "Provokatör, milletin kürsüsüne gidemezsin" diye yürüyen AK Partili vekilleri ile Eminağaoğlu ve CHP'li vekiller arasında itiş kakış yaşanırken, AK Partili Zeyid Aslan, Eminağaoğlu'na tekme atmaya çalıştı. Komisyona ara verildi. CHP, savcılığa suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

MECLİS'TE UÇAN TEKME... İŞTE KARE KARE O ANLAR

KAVGA NASIL ÇIKTI

Komisyon ikinci gün görüşmeleri için 14.00'te toplandı. Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'dan komisyona katılmak için izin istemek ve dilekçesini vermek için Eminağaoğlu yerinden kalktı ve kürsüye yürüdü. AK Partili vekiller yerlerinden fırlayarak, "Sen Meclis'in kürsüsüne böyle yürümezsin. Provokatör" diye bağırdılar. CHP'li vekillerin de müdahalesi ile salon karıştı. AK Partililer, CHP'liler ve Eminağoğlu arasında itiş kakış oldu. AK Partililer, "Atın bunu dışarı" diye bağırdılar. AK Partili Harun Karaca ise Eminağaoğlu'nun kolunu çekince Eminağaoğlu sendeledi.

MECLİS'TE UÇAN TEKME / HÜRRİYET TV

AK PARTİLİ ASLAN'DAN UÇAN TEKME

Bu sırada AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan, inanılmaz bir kıvraklıkla masanın üzerine çıkarak Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na bir kaç uçan tekme savurduktan sonra kalabalığa karıştı. Bu andan itibaren komisyon salonu iyice gerildi ve kavga büyüdü. Kavgayı araya giren diğer milletvekilleri güçlükle ayırdı.

EMİNAĞAOĞLU: HAYATIMDA İLK DAYAĞI YEDİM

ZEYİD ASLAN DAHA ÖNCE DE ETTİĞİ KÜFÜRLERLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Ömer Faruk Eminağaoğlu'na uçan tekme savuran AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan daha önce de CHP'li vekiller ve Meclis'teki kadın gazetecilere söylediği sözlerle gündeme gelmişti. Aslan, daha önce CHP’li Kamer Genç’e “senin ananı s.....” demiş, Meclis'te kadın gazetecilere ''Ben de sizin bacak aranızı çeksem...'' diyerek uygunsuz sözler sarfetmiş ve tepki çekmişti. Aslan'ın son vukatı ise CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'ye “senin kı.... s......” diye küfretmesi olmuştu.

Eminağaoğlu Komisyon'da Hürriyet dünyasına şöyle dedi:
"Hayatımda ilk dayağı, tekme tokadı Meclis'te yiyorum. Eğer bu Meclis'te demokrasi böyleyse çıkmıyorum. Yargı için bunlara katlanırım. Ben burada yargının sivil örgütü adına  bulunurken tekme yiyorsam konuşturulmadan yasa çıkartılmak isteniyorsa demek ki, yasa çıkınca bütün yargıç savcılar nasıl tekme tokat altında kalacaklar. Yargı nasıl linç edilecek. Bana atılan tekme yargıya atılan tekmedir. Bütün hukuki yollara başvuracağım.''

Eminağaoğlu, yediği dayak yüzünden dava açacağını da söyledi.

KOTAN'DAN MÜDAHALE

Eminağaoğlu'nun, "Hayatımda ilk tekme tokadı Meclis'te yiyorum. Eğer bu Meclis'te demokrasi böyleyse çıkmıyorum” sözlerine AK Partili Fatma Salman Kotan müdahale etti. Kotan,  "Demokrasiyi siz bize öğretemezsiniz. Burada basın açıklaması yapamazsınız" dedi.  Eminağaoğlu ise "Sadece konuşuyorum" dedi.

KADIN VEKİLLER DE BİRBİRİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ

Salonda AK Partili ve CHP'li erkek vekiller arasındaki kavga kadın vekillere de sıçradı. AK Partili Fatma Kotan, Öznur Çalık ve CHP'li Dilek Akagün Yılmaz arasında kavga çıktı. Birbirlerinin üzerine yürüyen kadın vekilleri, erkek vekiller güçlükle ayırdı. AK Partili Öznur Çalık, "Herkes haddini bilecek" diye bağırdı. CHP'li Yılmaz, "Terbiyesiz sizsiniz" dedi.

SARI'NIN KAFASINA TABLET

Kavga sırasında Adalet Bakanlığı bürokratlarından birinin tableti fırlatıldı. Fırlatılan tablet bilgisayar CHP'li vekil Müslüm Sarı'nın başına isabet etti.

ARA SONRASI TOPLANILDI

13.10'da ara verilen komisyon 14.55'te yeniden başladı. CHP'li vekiller, "İnsaf kim olursa olsun bir insanın yüzüne tekme atılır mı insaf" diye tepki gösterdiler.

CHP, GÖRÜŞMELERİN ERTELENMESİNİ İSTEDİ

CHP, yaşanan olaylar nedeniyle Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'dan, görüşmelerin ertelenmesini istedi.

GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI İNCELENECEK

CHP'li Milletvekilleri, yaşanan olay sonrası Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'ya komisyon salonundaki güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesini istedi. İyimaya'da incelenmesi talimatı verdi.

MECLİS'TE HSYK YUMRUKLAŞMASI

 

CHP'Lİ VEKİL TWITTER'DAN ANLATTI: KAFAMIZA iPAD ATTILAR

CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, kavga sırasında AK Partililerin kendilerine iPad fırlattığını öne sürdü.

Sarı, Twitter'da yaşadıklarını şöyle anlattı:
''Kafamıza iPad'ler fırlatıyorlar.Komisyonda can güvenliğimiz yok. Meclis başkanını derhal göreve çağırıyoruz.Bütün vatandaşlar bilmeli ki mecliste AKP kaba kuvvet uyguluyor. Ama asla vazgeçmeyeceğiz.Adalet bakanlığının bürokratlarının ıpad'i kafamda patladı. Halkın adaleti de onların kafasında patlayacak.''

 

BOZDAĞ: TEKLİFİ GERİ ÇEKMEYİZ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hürriyet dünyasının sorusu üzerine, "Teklifi çekmemiz söz konusu değil. Muhalefet iç tüzükten kaynaklanan haklarını abartılı şekilde kullanıyor" dedi.

Bozdağ'ın sabaha karşı havaalanında karşıladığı Başbakan Tayyip Erdoğan'a gergin komisyon toplantısını aktardığı öğrenildi. Ancak Bozdağ görüşmenin içeriğine ilişkin sorulara "Başbakan'ı karşıladım" cevabını vermekle yetindi.

GÜVENLİK KAMERALARI ÇALIŞMIYORDU
 
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, yaşanan arbede görüntülerini incelemek istediklerini komisyon salonundaki 6 güvenlik kamerasının çalışmadığını belirterek, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya'ya tepki gösterdi. Altay, "Salondaki 6 güvenlik kamerasının kayıt yapmadığını öğrendik. Kritik bir toplantı yapıyoruz. Bugün kamera çalışmıyorsa ne zaman çalışacak. Yemin ediyorum ben kameraları sökeceğim"diye tepki gösterdi.

CHP'Lİ ALTAY : KANUNU OLDU BİTTİYE GETİREREK İÇ TÜZÜĞE AYKIRI OLARAK GEÇİRME ARZUSU VAR

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, "Komisyon başkanını iç tüzüğe uymaya davet ettiğim anda iktidar partisinin fiziki davranışıyla karşı karşıya kaldı. Bu kanunu oldu bittiye getirerek biran önce iç tüzüğe aykırı olarak geçirme arzusu var. Dün TBMM başkanını aradım ve bize yapılan fiziki saldırıyı engellemeye yönelik kendisinin desteğini istemiştim. Bugün de iktidar partisinin iç tüzüğü ihlal edeceek iç tüzükte olmayan kimi uygulamaları yola açacak parmak çoğunluğu endişemi sayın Başkana anlatarak komisyonda iç tüzüğün ihlal edilmemisi noktasında kendisini göreve davet ettim ve aynı zamanda desteğini istedim. TBMM İç tüzüğün çiğnenemeyeceği tek yer TBMM'dir" dedi.

AK Partili Zeyid Aslan'dan CHP'li Kamer Genç'e ağır küfürler

 

Zeyid Aslan'dan kadın gazetecilere: Ben de sizin bacak aranızı çeksem...

Her türlü hakkı saklıdır.

banner229
Son Güncelleme: 11.01.2014 22:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol