banner200
banner235
banner225
28 Nisan 2014 Pazartesi 19:31
banner188
banner213
banner230

 

Trabzonspor'da Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Sebahattin Çakıroğlu, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nu eleştirdi, "Trabzonspor kulübüne gelmiş geçmiş en büyük zararı veren ekibiz" dedi.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen Çakıroğlu, bir yıla yakın bir süredir Trabzonspor'da görev yaptığını hatırlatarak şunları söyledi:
"Bu süreyi birlikte geçirdik ve birçok olayı birlikte yaşadık. Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras olan Trabzonspor Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerim sırasında kapalı kapılar ardında konuşmadım. Ne yaptımsa kendime görev addettiğim doğruluk, dürüstlük ve şeffaflıktan da vazgeçmedim. Hepinizin yakından takip ettiği üzere bir müddet önce kulübümüzü yönetme tarzı konusunda mevcut yönetim kurulu başkanı ile derin fikir ayrılıklarımız oldu ve başkan yardımcılığı görevimi bıraktım. Hiç istemediğim halde bu durum dışarıya amacını aşan ve Trabzonspor'a karşı mihrak kollayanlara malzeme verecek şekilde yansıdı veya yansıtıldı."

"DOĞRU OLANI YAPMAK ADINA YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNDEN İSTİFA EDİYORUM"

Çakıroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Benim mevcut başkan ile yönetimsel düşünce ayrılığım devam etmekte ve aramızdaki görüş ayrılıkları da giderek daha da büyümektedir. Mevcut durumun Trabzonspor'a yakışmayacağı gibi katkı sağlamayacağı da aşikardır. Özellikle Trabzonspor'un Avrupa kupalarına katılma ihtimalinin çok arttığı bu günlerde, benim ve mevcut başkanın arasındaki düşünce ayrılıkları üzerinden Trabzonspor'umuzun yıpratılmasına hiçbir samimi Trabzonlunun gönlü razı olmayacağı gibi benim de gönlüm razı olmadı. Bu kritik dönemde Trabzonspor'un başarısı için gerekli olan en önemli şeyin birlik ve beraberlik olduğuna olan inancımdan dolayı ve bugün için doğru olanı yapmak adına yönetim kurulu üyeliğimden de istifa ediyorum."

"TRABZONSPOR'UN BAŞKAN KİM OLACAK DİYE BİR SORUNU YOK ASLINDA"

Trabzonspor'un paralı bir başkana ihtiyaç duymadığını da söyleyen Çakıroğlu, şu ifadeleri kullandı: "Trabzonspor'un ne bir paralı başkana, ne de başka güçleri olan birine ihtiyacı yok. Trabzonspor'un sadece birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Mevcut yönetim kurulu başkanının da bunları düşüneceğini ve göz ardı etmeyeceğini düşünüyorum. Kendi inisiyatifindedir ancak 15 kişilik yönetimden 6 kişi istifa etti. Yeni arkadaşlarla yetki tazelemeye gidebilir veya gitmeyebilir. Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Trabzonspor'un başkan kim olacak diye bir sorunu yok aslında. Trabzonspor lobisini oluşturacak, Trabzonspor'un gücünü, eski Anadolu kulüpleri ile olan bağlarını ve Trabzonluluğun sempatisini geri getirecek birisinin arkasında olmak gerekir. Bunları bir araya getirecek kim olursa biz de arkasında olmaya hazırız. Başkanlık diye bir şey yok. Önce Genel Kurul kararı olması lazım. Olduktan sonra Trabzonspor taraftarı olarak buradayım. Orada bize hangi görev düşerse onu yapmaya hazırım."

"ŞU AN İÇİN BİR KONGRE KARARI ALIRSALAR HATA YAPARLAR"

Çakıroğlu, bir gazetecinin, "Olağanüstü kongre kararı alınmalı mı?" şeklindeki sorusuna ise, "Onu gazeteciler veya sokakta hiç bu işlerle alakası olmayan insanlarda söylüyor. Şu an için bir kongre kararı alırsalar hata yaparlar. Bana göre 3-4 maç daha yapıp Avrupa hakkını kazanabilmelidirler. Ondan sonra da yeni sezon için ya güven oyu almalılar, ya da gelecek olan insanların ara dönemde yeni takım kurmalarına müsaade etmeleri gerekiyor" diyerek cevap verdi. Çakıroğlu, kendisini kimsenin istifa için zorlamadığını da vurgulayarak. "Şu anda benim istifa etmemin yegane amacı bir kavgaya mahal vermemek. 3 maçımız kaldı. Trabzon inşallah bu maçları alır. Galatasaray'ı da burada yeneriz. Belki ikincilik şansımız bile var. Böyle bir durumda Trabzonspor'u kavgaya sürükleyecek ortama mahal vermemek için istifa ediyorum" dedi.

"HANİ BİRLEŞTİRİCİ OLACAKTIK, HANİ ALT YAPIMIZ OLACAKTI"

Çakıroğlu, "Başkan Hacıosmanoğlu, 'Görevden kaçtıkları için istifa ettiler' şeklinde açıklamalar yaptı, bu konuda ne diyeceksiniz?" sorusuna da şöyle yanıtladı:
"O zaman biz Hacıosmanoğlu'na soralım; Sebahattin Çakıroğlu'na verilmiş hangi görevi yapmadım veyahut ta üstlenmem gereken ancak üstlenmediğim bir görev söylesin. Hepinizin huzurunda Trabzonspor yönetiminden değil, Trabzonsporluluktan da istifa edeceğim. Ben bu konulara girmek istemiyordum. Biz buraya bir ekip olarak geldik. Geldiğimizde holding patronlarını da, önümüzde ki siyasetçileri de geride bırakarak seçildik. Ne söyledik; Trabzonspor siyaset üstüdür. Trabzonspor hepimizin üst kimliğidir. Trabzonspor yönetim kurulu masasında benim solumda CHP'li, sağımda MHP'li önümde AKP’li arkadaşım. Alkol içen, namaz kılan arkadaşım. Hiç birinden Trabzonspor'u alamazsınız. Hani Anadolu beyiydik. Bana bir tane dostumuz olan Kayseri'den başka, başkanına hakaret edilen Kayseri'den başka bir tane dostumuzu söyleyin. Hani birleştirici olacaktık? Hani alt yapımız olacaktı? Türkiye'nin en iyi alt yapısını kümeye gönderdik. Karadeniz takımlarından destek verdiğimiz bir tane amatör takım söyleyin." 

TRABZONSPOR KULÜBÜNE GELMİŞ GEÇMİŞ EN BÜYÜK ZARARI VEREN EKİBİZ

Çakıroğlu, Hacıosmanoğlu'nun yönetim kurulu üyeliğine girdiği için pişman olduğunu da vurgulayarak, "Pişman olmasaydım istifa etmezdim zaten. Biz Trabzonspor kulübüne gelmiş geçmiş en büyük zararı veren ekibiz" dedi. Çakıroğlu, yönetimin yeni sezonda Hami Mandıralı ile yoluna devam etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

SEBAHATTİN ÇAKIROĞLU'NUN İSTİFASI HEMEN KABUL EDİLDİ

Trabzonspor kulübü yönetimi kurulu üyeliğinden istifa eden Sebahattin Çakıroğlu ile görevlerinden istifa eden Muhammet Engin Kara ile ilgili olarak kulübün internet sitesi aracılığıyla açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Tüzüğümüzün 66. maddesinin D bendinde öngörüldüğü üzere özürsüz olarak 3 toplantıya arka arkaya katılmayan yönetim kurulu üyelerinden Muhammet Kara'nın, yönetim kurulu üyeliğinden çekilmiş sayılmasına, Yönetim kurulu üyelerinden Sebahattin Çakıroğlu'nun 25.04.2014 tarihinde tarafımıza ulaşan istifa dilekçesi değerlendirilmiş olup yürürlüğe konulmasına karar verilmiştir."

Yunus Emre SEL, Trabzon-DHA

banner229
Son Güncelleme: 28.04.2014 19:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol