banner200
banner222
15 Ekim 2012 Pazartesi 22:44
Şike davasında bomba gelişme!
banner188
banner213
banner230
 Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da sanıkları arasında yer aldığı futbolda şike iddialarına ilişkin davada, İstanbul 16’ıncı Ağır Ceza Mahkemesince verilen karara Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan itiraz geldi.

Soruşturma ve yargılama aşamasında davaya katılma talebi olmayan iddianamede de her hangi bir şekilde taraf olmayan Gençlik ve Spor bakanlığı avukatları aracılığı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere İstanbul 16’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne itiraz dilekçesi verdi. Bakanlık futbolcular Sercan Yıldırım, Sezer Öztürk ve Serdar Kulbilge'nin de arasında bulunduğu 43 sanık hakkında verilen beraat kararına itiraz etti. Bakanlık beraat eden 43 sanığın cezalandırılmasını istedi.

FEDERASYONDAN İTİRAZ YOK

Suçta zarar gördüğü gerekçesi ile davaya katılan Türkiye Futbol Federasyonu davanın görüldüğü İstanbul 16’ıncı Ağır Ceza Mahkemesince verilen karar yasal süre içerisinde itiraz etmedi.

48 KİŞİ CEZA ALMIŞ, 43 KİŞİ BERAAT ETMİŞTİ

Şike iddialarına ilişkin davada Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ında arasında bulunduğu 48 kişi hakkında 11 ay ile 6 yıl 3 ay arasında değişen çeşitli hapis cezaları veren İstanbul 16’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi, 43 sanık hakkında ise beraat kararı vermişti. Spartak Moskova’da oynayan Emenike’nin dosyası ise ayrılmıştı.

YILDIRIM 330 SAYFALIK DİLKÇE İLE İTİRAZ ETMİŞTİ

Örgüt kurmak ve 4 maçta şike ile 3 maçta teşvik suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Yıldırım, avukatları aracılığı ile karara itiraz etmişti. 330 sayfalık itiraz dilekçesinde telefon dinlemelerinin hukuka aykırı olduğu, sanıkların telefonlarının dinlenmeye başlandığı tarihte şike suçunun olmadığı, telefonlar dinlenmeye başladıktan 4 ay sonra şike yasasının yürürlüğe girdiği savunulmuştu.   
banner229
Son Güncelleme: 15.10.2012 22:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol