banner237
23 Şubat 2017 Perşembe 20:40
Dünya yıldızının 2 yıl hapsi isteniyor!

Barcelona'nın Brezilyalı süper yıldızı Neymar'ın, Santos'tan transferi sırasında usulsüzlük ve sahtekarlık yapıldığına dair Brezilya'da görülen mahkemede savcı, 10 milyon euro cezanın yanısıra 2 yıl hapis isteminde bulundu.

Neymar ve ailesine ait olan "N&N" isimli şirketten yapılan açıklamada, "Neymar, tutuklanmayacak. Bu mahkemenin sonucunda masumiyetimizin ortaya çıkacağından eminiz." denildi.

İddia makamı, Neymar'ın bonservisinin %40'ına sahip olan şirketin transfer sırasında sadece 7 milyon euro bonservis geliri gösterdiği ve böylece vergi kaçakçılığı yapıldığını belirtti. Gerçek gelirin 7 milyon eurodan çok daha fazla olduğu, bonservisin %60'ına sahip olan Santos'un 50 milyon euro gelir elde ettiğinin altı çizildi.

Ocak 2014'te İspanya'da yapılan soruşturmada Barcelona Başkanı Bartomeu, Neymar transferi için toplamda 86.2 milyon euro harcandığını beyan etmişti. Neymar'ın ailesi ise 40 milyon euro gelir elde ettiklerini bildirmişti. Bartomeu, Neymar'ın imza attığı 3 Haziran 2013'te 57.1 milyon euro bonservis ödediklerini söylemişti.

İspanya'daki soruşturmada Barcelona ve Bartomeu, vergi sahtekarlığından hüküm giymişti.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 23.02.2017 20:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol