banner200
banner222
05 Kasım 2014 Çarşamba 16:36
Uçakta Demirtaş'a tepkinin ses kaydı ortaya çıktı
banner188
banner213
banner230

Demirtaş'ın uçakta bir yolcu ile tartışmasını AKP'li vekil anlattı.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Diyarbakır-Ankara uçağında bir yolcu ile Kobani olayları nedeniyle tartışmasının tanığı olan AKP Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, yaşananları anlattı.

YOLCUDAN DEMİRTAŞ’A : BUL ÖLÜMLER YETMEDİ Mİ ?

Aynı uçakla Ankara'ya geldiğin belirten AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Hamzaoğulları, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile bir yolcu arasında uçakta başlayan ve körük ile apronda devam eden tartışmayı şöyle anlattı. "30 Ekim akşamı 21.20 Diyarbakır-Ankara uçağı ile buraya hareket etmiştik. Uçak aprona indikten sonra yaklaşırken körüklere doğru 3'ncü sırada oturan bir yolcu Selahattin Demirtaş'a 'Selahattin Demirtaş, 1 Kasım'da sokağa insanları tekrar dökmeye çalışıyorsunuz. Bu ölümler yeterli değil mi ? Yetmedi mi? İnsanları öldürerek ne ele geçirmek istiyorsunuz' diye tepkisi oldu. Selahattin Demirtaş ise dönerek 'Terbiyesizlik yapma' dedi. Kendisi de 'Ben terbiyesizlik yapmıyorum, yüreğim yanıyor. Benim çocuğum Kobani olaylarında yaralandı. Yaralı bir evladın babasıyım. Tepkimi anlaman lazım' dedi. Selahattin Bey bu tepki üzerine 'Çıkışta erkeksen bu ifadeleri yüzüme de söyle' dedi. Beyefendi de 'Ben Allahtan başka kimseden korkmuyorum' dedi. Hatta oturduğu yeri de tarif etti. Selahattin bey o dönemde korumasına susturmasını söyledi. Korumasının bir fiziki teması olmadı beyefendi ile koruması susturmaya çalıştı ama babanın tepkisi sürdü. Tepki üzerine uçakta olan yolcularda da karşılıklı tepkiler başladı. Uçak indikten sonra Selahattin bey güvenlik çağırılmasını istedi. Uçağın kapısı açıldıktan sonra da Selahattin bey ben bu yolcuyu almadan gitmeyeceğini söyledi. Bende kendisine, bu yapılanan doğru olmadığını, oturduğu yerin belli olduğunu ve şikayeti olacaksa emniyetin gerekeni yapacağını söyledim. Kendisi ısrarcı oldu. Bende kendisine Diyarbakır'a faydasının olmayacağını söyledim. Sonra körükte biraz daha ilerledik. Arkadan gelen yolcularla da arasında bağrışmalar vardı."


Demirtaş'a saldırının ses kaydı ortaya çıktı
Diyarbakır-Ankara uçağında karşılaştığı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı hedef alan saldırının ses kaydı ortaya çıktı. HDP lideri Selahattin Demirtaş'a Diyarbakır-Ankara uçağında Abdulvahap Kaplan adlı vatandaş tarafından yapılan sözlü sataşmanın ses kaydı ortaya çıktı. Uçaktaki o gergin anları yansıtan kayıtta şok ifadeler yer alıyor. Diyarbakır-Ankara uçağında karşılaştığı HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın üzerine yürüyerek, tepki gösteren Abdulvahap Kaplan, Kobani protestoları sırasında oğlunun kurban eti dağıttığını ve saldırganlar tarafından yaralandığını iddia etti. Uçakta, Demirtaş'a sözlü sataşmada bulunan Kaplan'ın "Tarih seni unutsa da, Amed'in (Diyarbakır) Müslümanları seni unutmayacak." demesi dikkat çekti. Kobani protestolarında PKK ile Hizbullah'ın karşı karşıya gelmişt ve çok sayıda insan hayatını kaybetmişti. Uçakta yaşanan gerilim de aynı çatışmanın yansıması olarak yorumlandı.

Demirtaş'a saldırının ses kaydı ortaya çıktı paylaşan: cumhuriyet>
banner229
Son Güncelleme: 05.11.2014 16:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol