banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
17 Eylül 2015 Perşembe 01:29
Şirin Payzın: HDP'lileri ekrana çıkaramıyoruz
banner188
banner213
banner230

 Mahçupyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP kongresine müdahalede bulunduğunu söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eski danışmanı Etyen Mahçupyan, CNN Türk’te "Ne Oluyor?" programında Şirin Payzın’ın konuğu oldu.

Hafta sonu yapılan AKP kongresini değerlendiren Mahçupyan, “Şimdiye kadar doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkisi vardı. Şu anda alana müdahalesi şeklinde yaşandı. Biraz serbest bıraktı AK Parti’yi. Neler olacağını görmek istedi, gördü. Ama gördüğü şey onun müdahalesini gerektiren bir durum yarattı. O da müdahale etti” diye konuştu.

“PARTİ ÇERİSİNDE GERİLİM DOĞDU”

AKP’de “güçlü bir liderden” sonra ilk kez nasıl bir sistemin kurulacağının merak konusu olduğunu söyleyen Mahçupyan, “O partinin bunu nasıl ‘becereceği’ diye bir soru vardı. Orada bir gerilim doğdu parti içerisinde” diye devam etti.

“NE KADAR VAZGEÇİLMEZ OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

Gerilime Tayyip Erdoğan’ın müdahale ettiğini açıklayan Mahçupyan, “Müdahalesiyle de aslında ne kadar vazgeçilmez olduğunu gösterdi” dedi.

‘DAVUTOĞLU’NUN LİSTESİNE TEPKİ GÖSTERİLDİ’

Payzın’ın “gerilim”in ne olduğunu sorması üzerine Mahçupyan, “Başta Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun verdiği bir MKYK listesi vardı. O liste parti sosyolojisinde bir tepki uyandırdı. Bu, Başbakan’a karşı bir tepki olarak ortaya çıkınca… Tam da seçimlere bir buçuk ay kalmış ve kongreye tek adayla gitme niyetinde olan bir partide bu bayağı bir problem demek… Dolayısıyla da müdahale edildi” diye konuştu.

HDP'LİLERİ ÇIKARABİLİYOR MUYUZ?

Basın özgürlüğüne dair değerlendirmelerde bulunan Mahçupyan'ın "Basın özgürdür. Kimi isteyip de ekrana çıkaramıyorsunuz?" sorusuna Şirin Payzın, "HDP'lileri çıkarabiliryor muyuz? Çıkardığınız zaman 'PKK'lı deniyorsunuz. Başka kanallar için söylüyorum. CNN Türk için söylemiyorum. Bir HDP'linin sözünü koyduğunuz zaman otomatikman şöyle girişor. PKK propagandası yapıyorsunuz " diye yanıt verdi.

banner229
Son Güncelleme: 17.09.2015 01:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol