banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
15 Ağustos 2015 Cumartesi 09:50
Saray milli iradeyi tehdit mi ediyor?
banner188
banner213
banner230
 Av. Abdurrahman Bayramoğlu’nun Yeni Yaklaşımlar’da “Saray Milli İradeyi Tehdit"  başlıklı bir yazısı yayınladı. İçerik olarak doğru ve nefis bir yazı, ancak başlığı ben uygun bulmadım.  Bence saray milli iradeyi hiçe sayıyor ve kendisinden olmayan herkesi tehdit ediyor. Saray, öncelikle HDP’ye destek verenleri tehdit ediyor.

-Bitaraf olanlar bertaraf olacaktır,

-Sırtını terör örgütüne dayayanlar pişman olacaktır.

Saray sürekli olarak HDP’ye oy verenleri, basını tehdit ediyor. 7 Haziran seçimlerini  kendisine kaybettiren herkesi tehdit ediyor.

Saray, Bayramoğlu’nun yazısında ele aldığı gibi Davutoğlu’nu, yani ülkenin başbakanını da tehdit ediyor.

Bayramoğlu’nun yazısı:

 Av. Abdurrahman Bayramoğlu

 

Yazının başlığı mecazi bir anlam ifade etmiyor. Evet, Saray alenen milli iradeyi tehdit ediyor.

Ne diyor haşmetlü, tebanın “seçilmiş”lerine verdiği geleneksel söylevinde?

“Davutoğlu “ilkeleri”yle uyumlu bir koalisyon kurarsa ne ala… Olmazsa intihar edecek hali yok ya…”

“İlkeler”e uymayan bir koalisyon kurarsan, ölüm fermanını imzalamış yani intihar etmiş olursun diyerek, açıkça “milli irade” tarafından en çok oyu almış bir partinin başkanını başka partilerle koalisyon kurmaması için tehdit etmiştir.

Sarayın “ilkeleri”nin diğer partilerin ilkeleriyle asla uyuşmadığı, dolayısıyla ilkesel bir uyumun diğer partilerden hiçbiri ile gerçekleşmeyeceği apaçık bir gerçekken; uyumlu bir ortak bulabilirsen kur, başka bir yola tevessül edersen seni bitiririm diyen RTE, açıkça milli iradeyi tehdit etmektedir.

Öte yandan, ilerlemekte olduğu çıkmaz sokaktan dönüşü olmayan RTE’nin elinin, her geçen gün daha da artan oranda, seçimleri manuple etmek ya da seçim sonuçlarını kabul etmemek gibi seçeneklere mahkum olduğu görülmektedir. Kendisi için seçenekler azaldıkça, köşeye sıkışmışlık psikolojisiyle hareket etme olasılığı artmaktadır.

***

Sarayın iki ayı aşkın süredir seçim sonuçlarını uygulamamakla suç işlediği açıkken, bu yasadışı kıvırmaların son bir ayına kavalyelik etmekle CHP de Saray’ın fırınına odun taşımıştır. Umarım ki istem dışı…

Ülkeyi yangın yerine çevirmekte en küçük bir mahsur görmeyen RTE’nin, hala olası bir erken seçim, ya da tekrarlanacak bir seçimin sonuçlarını beğenmediği taktirde, milli iradeye ve yasalara koşulsuz olarak saygılı davranacağını umanlardan olmadığımı belirtmeliyim.

Yanılmayı gönülden diliyorum.   

 Av. Abdurrahman Bayramoğlu 

 

 

banner229
Son Güncelleme: 15.08.2015 09:53
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol