banner200
banner222
25 Haziran 2016 Cumartesi 17:23
‘Ölülerle ilişkiye girilebilir’ yazan kitap CHP’li Sarıbal’ı
banner188
banner213
banner230

BirGün/Ankara

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde bir ortaokulda müdürün talimatıyla dağıtılan “Ramazan Risalesi ve Üç Aylar” adlı kitapta, hayvanlarla ve ölülerle cinsel ilişkiye girilebileceğine dair ifadelerin yer aldığının BirGün tarafından ortaya çıkartılması üzerine bir açıklama yayımlayan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, uygulamayı çok sert sözlerle eleştirdi. “Bu sapıkları çocuklarımızdan uzak tutun” diyen Sarıbal, “Milli Eğitim Bakanı, Milli Eğitim Müdürü ve bu gerici iktidarın gitme zamanı gelmiştir!” diye konuştu.

‘Bu da tesadüf mü?’

Burcu Cansu’nun haberine göre, Okul Müdürü Nurettin Köksal, “Yazarı Seyda Muhammed Konyevi’yi tanıdığı” gerekçesiyle “Ramazan Risalesi ve Üç Aylar” adlı kitabın öğrencilere dağıtılması talimatını verdi. Skandal ise bazı öğretmenlerin kitabın içindeki ifadeleri fark etmesiyle anlaşıldı. İçinde ölülerle ve hayvanlarla cinsel ilişkiyi meşrulaştıran ifadelerin yer aldığı kitabın 13-14 yaşlarındaki çocuklara dağıtılması CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal’ın sert tepkisine neden oldu. Skandalın basit bir ihmal ya da yanlışlık olmadığının altını çizen Sarıbal, “AKP’nin yıllardır uyguladığı gerici ve çağdışı politikaların eğitim sistemimize yansıması, bu ve bunun gibi bilmediğimiz belki de nice olayla ortaya çıkmaktadır” ifadelerini kullandı. Türkiye’ye muhafazakârlık olarak dayatılan bastırılmışlık duygusu ve gericiliğin Ensar Vakfındaki gibi büyük skandallara kapı araladığını hatırlatan Sarıbal, “Bu skandallara adı karışan cenahın AKP’nin öve öve bitiremediği ‘dindar nesile’ karşılık gelmesi tesadüf mü?” diye sordu.

‘AKP aydınlık gelecekten elini çekmelidir!’

Okullar ve her türlü eğitim kurumunda denetimlerin artırılması gerektiğine vurgu yapan Sarıbal, “Biliyoruz ki, siz ne kadar denetim yaparsanız yapın, sapık zihniyetlerin yetişmesine ortam hazırladığınız sürece bu sapkınlıkları önleyemezsiniz. AKP çağdaş eğitimden ve aydınlık gelecekten elini çekmelidir. Bu sapıkları çocuklarımızdan uzak tutun! Konuyla ilgili tüm yetkilileri göreve çağırıyorum! İhmali bulunanlar ve sorumlular kamuoyuna açıklanmalı, gereken yapılmalıdır!” diye konuştu.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 25.06.2016 17:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol