banner200
banner222
31 Ekim 2012 Çarşamba 14:03
Gül:
banner188
banner213
banner230

Gül,'Yetkililerin dikkatini çektim doğal davrandım. Yanlış anlamalara gerek yok.Anayasa'da görevlerimiz açıkça belirtilmiştir. Çiftbaşlılık sözkonusu değil'dedi

Başbakan ne demişti?

Başbakan Erdoğan, Berlin ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada 'barikatları kaldırın' emrini kendisinin vermediğini söyleyerek; "Cumhurbaşkanı Ankara Valisi'ne böyle bir talimat verdi mi bilgim yok. Bu ülkeyi çift başlı bir yönetimle bugüne kadar getirmedik. Bundan sonrada çift başlı bir yönetimle bu ülke bir yere varmaz" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bu yürüyüşle ilgili açtığı soruşturma konusunda bir yorumda bulunamayacağını söyleyen Başbakan Erdoğan barikatları kaldırın talimatını vermediğini söyleyerek şunları kaydetti; "Bu ülke yolgeçen hanı değil. Benim o barikatların kaldırılmasıyla ilgili herhangi bir talimatımın olmadığı doğrudur. Ben böyle bir talimat vermedim. Ve Cumhurbaşkanı Ankara Valisi'ne böyle bir talimat verdi mi bilgim yok. Ki ben Cumhurbaşkanımızın böyle bir talimat vereceğine de inanmıyorum. Çünkü bu ülkeyi çift başlı bir yönetimle bugüne kadar getirmedik. Bundan sonrada çift başlı bir yönetimle bu ülke bir yere varmaz. Eğer bu ülkede, bir başkanlık sistemi arzu ediliyorsa ben bundan yanayım. Başkanlık sistemi gelir, o zaman bu adımları çok daha rahat atarız. Ama bunun dışında kimin ne yapacağı bellidir. Dolayısıyla Başbakan olarak benim görevim bellidir, Cumhurbaşkanı'nın da görev alanı bellidir. Kimse de böyle bir gayretin içine girerek durumdan vazife çıkarmasın."

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasını istediği iddialarına ise; "Hayırlı olmuş. Olması gerekeni yapmış" diye değerlendirdi.

Başbakan Erdoğan, 29 Ekim resepsiyonunda 'polis görevini yapmadı' sözüyle ne kastettiğinin sorulması üzerine ise şunları söyledi; "Bir defa barikatların kaldırılması noktasında olsun, polisimizin o alanda atılan adımlar olsun, bu konuda olayı daha ciddi tutmaları gerekirdi. Ben bunu valimle de konuştum. Emniyet müdürünün de bilgisi var. Bir köşe yazarı şunlar söylüyor; "Bölücü başının posterleriyle yürüyüşe müsade ediliyor, Atatürk'ün ve Türk bayrağının olduğu yürüyüşe müsade edilmiyor" diyor. Bu çıkarım nereden sağlanıyor? Siz işi sıkı tutmazsanız onlar gelir bunu çıkarır."
banner229
Son Güncelleme: 31.10.2012 14:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol