banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
18 Nisan 2015 Cumartesi 10:47
Ezel Akay: HDP çok şey değiştirecek, sevaba ortak olalım
banner188
banner213
banner230
 Türkiye'de yakın tarihin en kritik seçimlerinden birisi olarak nitelendirilen 7 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi tüm dikkatler ilk defa parti olarak seçime girecek olan ve anti-demokratik barajı da aşarak Meclis'e toplumun bir çok kesiminden, halktan ve inançtan temsiliyeti taşıması muhtemel HDP'nin üzerinde. Büyük bir demokrasi hamlesi yapması beklenen HDP'ye bu bağlamda bir çok çevreden destek gelmeye devam ediyor. İlk olarak aralarında Vedat Türkali, Murathan Mungan, Ece Temelkuran, Ahmet Ümit, Can Atalay, Gün Zileli, Haluk Yurtsever, Masis Kürkçügil'in gibi bir çok ismin bulunduğu yüzlerce aydının "AKP'yi geriletmek, barajları yıkmak için Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile dayanışmaya" başlığı ile yayınladığı destek çağrısının ardından 803 aydın da Nisan ayının başında yaptıkları "Başka bir hayatı hayal etme gücünü yitirmeden uyanmak vaktidir" diyerek HDP'ye desteğini açıklamıştı.

HDP'ye destek veren isimlerden birisi de kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden olan yönetmen Ezel Akay. "Tabutta Rövaşata" "Şelale" , "Güneşe Yolculuk" gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen, "Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak" filminin genel yapım sorumlusu olan ve "Neredesin Firuze" ve "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?" filmlerinin de yönetmeni olan Ezel Akay, HDP'ye ilişkin görüşlerini DİHA ile paylaştı.

HDP'nin toplumun bir çok kesimini, halkı, inancı barındıran milletvekili adayı listesine dikkat çeken Akay, HDP'nin aday listesinin HDP'nin söyleminde ne kadar samimi olduğunu gösterdiğini söyledi. HDP'nin bu listesi ile aynı zamanda Türkiye'de diğer siyasi partilere de örnek olduğunu belirten Akay, "Daha önemlisi artık bütün partiler böyle yapmaya çalışıyor. Mesela kadın adaylar. HDP'nin kadın hareketi bu kadar güçlü olmasaydı gazeteler "Hangi partide kaç kadın aday var" diye haber yazmazlardı.Siyasette esas olarak önemli olan da bu zaten. Başka siyasetlere ilham vermek hatta onları vazgeçilmez argümanlarla kendi taleplerine yaklaştırmak. HDP bunu başardı" diye konuştu.

banner229
Son Güncelleme: 18.04.2015 10:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol