banner200
banner235
banner225
Rahmi
Rahmi
19 Eylül 2015 Cumartesi 20:51
Doğan Grubu susturulacak, iç savaş çıkarılacak iddiaları
banner188
banner213
banner230

Fuatavni kimdir? Kim olursa olsun; kesin olan bir şey var söyledikleri çıkıyor, atmıyor… Fuatavni’nin kim olduğu konusunda  üç önemli iddia var:

1-Sarayın adamı,

2-Paralel yapı,

3-CİA ,

Bunların hangisi olursa olsun hiç fark etmez; dehşet şeyler söylüyor. Bakın bugün neler diyor?

Doğan Grubunu seçim öncesi susturmayı hedefliyor,

HDP’yi baraj altında bırakıp 300-305 milletvekili çıkarmak için iç savaşı göze aldı,

Tuğrul Türkeş ile MHP’den oy çalacağını düşünüyor,

Mitingler ile kaosu derinleştirmeyi hedefliyor,

Genel sekreter ve uzantıları Perinçek’in adamaları dahil her türlü karanlık güçle işbirliği yapıyorlar, karanlık bir ekip oluşturuyorlar.

Sarayın iki önemli hedefi var. Biri HDP’yi barajın altında bırakmak, diğeri MHP’den oy almak. 

Bir taşla birçok kuş vuruluyor. Saray PKK’ya karşı düzenlediği operasyonlarla MHP’nin iddialarını çürütüyor. MHP ısrarla RTE’nin ve AKP’nin PKK ile hain bir işbirliği içinde olduğunu, ülkeyi bölmeye çalıştığını söylüyor. Saray PKK’ya savaş açarak MHP’nin bu iddiasını çürütmeye çalışıyor.

Saray ve AKP, şehit cenazeleri üzerinden ajitasyon yapıyor.

7 Haziran seçim sonuçlarını boşa çıkarmak için, AKP tek başına iktidar olamadığı için terör tırmandı algısını oluşturmaya çalışıyor.

RTE hala seçmene ; verin 400 milletvekili terör bitsin şantajı yapıyor.

Ve bütün bunları Fuatavni bir bir önceden açıklıyor. İster Fuatavni saray adına toplumu alıştırmak için bu işi yapmış olsun isterse başka biri olsun ve başka nedenlerle bu işi yapmış olsun sonuç Fuatavni dehşet şeyler söylüyor.

Öyle şeyler söylüyor ki insanı isyan ettiriyor ve içimizden demek geliyor;

-Ey ahali neredesiniz, ayağa kalkın!

İşte  Fuat Avni’nin birkaç saat önceki paylaşımları:

 

 1. 33. Tek başına iktidar olmazsa her şeyin biteceğini çok iyi bilen Yezid, her türlü kirli kumpası kursa da kaybetmeye mahkum. Az kaldı.

 2. 32. Doğan grubunu seçim öncesi susturmak icin Varank ve Berat özel olarak çalışıyor. Yezid ‘Ne olursa olsun, bitirin’ talimatı verdi.

 3. 31. Muhalifleri susturmak için bir yandan 'paralel' bir yandan da 'teröre destek veriyor' diyerek operasyonlara zemin hazırlanıyor.

 4. 30. HDP’yi baraj altında tutmak için gerekirse iç savaş çıkarmayı bile göze aldılar. Her toplantıda bunu konuşuyorlar.

 5. 29. 'CHP HDP ile birlikte hareket ediyor ve CHP teröre destek veriyor' kampanyası başlatacaklar. Amaç ikisini birbirine düşürmek.

 6. 28. Yezid, Tuğrul Türkeş ile de bizzat ilgileniyor. Onunla MHP’den oy çalacağını düşünüyor. Listeye de bizzat aldırdı.

 7. 27. Mitinglere yeterince adam toplamak ve milleti sokağa dökmek için kaosu derinleştirme peşindeler. Çalışmalar sürüyor.

 8. 26. Yezid, salı günü Fidan'la görüştü. Terör olayları azdırılacak. Mitinglerin arefesinde şiddeti ve çatışmayı arttırmayı planlıyorlar.

 9. 25. Bozdağ, Davutoğlu’nu yakın takip için görevlendirildi. Binali, pusuda bekliyor. Atalay, artık Davutoğlu'nu istemeyenlerin safında.

 10. 24. Davutoğlu, Mehmet Ali Şahin'i istemiyordu. Şahin, İsrafsaray'a gelip Yezid'le görüştü ve biat yeniledi böylece devre dışı kalmadı.

 11. 23. Kimse Süleyman Soylu’yu sevmediği halde o da yakın olarak toplantılara katılıyor. Yezid onu ispiyoncu olarak kullanıyor. Karakteri dipte

 12. 22. Yezid, bu sayıyı yakalamak için Mesut ve Berna Yılmaz ile görüştü. Cemil Çiçek, MKYK’ya eski isimlerle irtibat kursun diye konuldu.

 13. 21. Bir şekilde 300-305 milletvekili kazanmak için her yol deneniyor. Sürekli toplantı ve değerlendirme yapılıyor.

 14. 20. Ana tema olarak 'terör'ü seçtiler. Konuşmalar ve faaliyetler bu alanda ağırlık kazanıyor. Yalanlar ve iftiralar metinlere konuluyor.

 15. 19. Yezid, sadece AKP'ye oy veren %45-50’ye göre hareket ediyor. Onların gönlünü hoş tutacak şekilde konuşuyor.

 16. 18. Konuşma metinleri Yezid'in yaptığı zulümleri başkalarına yıkma mantığıyla kurgulanıyor.

 17. 17. Konuşmaları bir şablona oturtuldu. Yezid'in kafasına göre şekillendiriliyor ve bunları Hamdi Kılıç yazıyor.

 18. 16. Yezid, paralel bir dünyada yaşıyor. Avaneler sürekli ona olan hayranlıklarını ifade ediyorlar. Kendi gruplarındaysa küfür bile serbest.

 19. 15. Yezid'e iletilecek bilgi gelince, hoşuna gitmeyecek bir şeyse herkes birbirine topu atıyor. Bilgi onun istediği şekle sokulup sunuluyor.

 20. 14. Yezid ne derse desin herkes kafa sallıyor. Bazen 'Bu kadar da aptallık olamaz' diye içten içe gülüyorum.

 21. 13. Yezid'in hangi konuda ne tepki vereceğini kestiremiyoruz. Kimseden kendisiyle ilgili olumsuz bir tek ima dahi istemiyor.

 22. 12. Davutoğlu ve ekibine güvenmediği için parti içinde paralel bir oluşuma gitti. Sadece onlarla ve bizzat çalışıyor.

 23. 11. Yezid tam anlamıyla paranoyak. Herkesten şüphelendiği, korktuğu ve kimseden emin olmadığı için kimseye güvenmiyor.

 24. 10. Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor. Kimse kimseye güvenmiyor, her fırsatta arkadan iş çeviriyorlar, tek dertleri Yezid'e yaranmak.

 25. 9. Birbirlerinden aldıkları bilgileri birbirleri aleyhinde zan oluşturmakta kullanıyorlar. Her grup Fuat Avni'yi diğer grubun içinde arıyor.

 26. 8. Bir zamanlar bütün kontrolü kendinde zanneden Varank tek başına kaldı. Kimse ona güvenmiyor. Yezid dahil herkesi dinletip kayda aldırmış.

 27. 7. İbrahim Kalın kendini çok akıllı gördüğünden ayrı bir ekip kurmuş ve kendini aileden biri olarak görüyor.

 28. 6. Genel sekreter yardımcısı Nadir Alpaslan ve uzantıları da hiçbir gruba güvenmiyorlar. Kendi ekiplerini kurmuşlar.

 29. 5. Genel sekreter ve uzantıları, Perinçek'in adamları dahil vesayetin birçok karanlık şahsıyla ilişkili. Karanlık bir ekip oluşturmuş.

 30. 4. Mücahit Aslan, Yezid'in kasası ve sır küpü olduğu iddiasıyla kendini en güçlülerden sayıyor. O da etrafına adamlar toplamış durumda.

 31. 3. İsrafsaray'daki kutuplaşma Turkiye'deki kutuplaşmadan daha büyük. Herkes kendince bir ekip oluşturmuş.

 32. 2. Yezid avanelere, avaneler birbirlerine güvenmiyor. Koltuğunu koruma derdine düşenler birbirlerinin kuyusunu kazıyor.

 33. 1. İsrafsaray'da tamamen diktatörlük kurulu. Yezid hiç kimseye güvenmediğinden, avaneler sadece onun istediğini yapmakla yetiniyor.

 

 

 

banner229
Son Güncelleme: 19.09.2015 20:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol