banner200
banner225
Rahmi
Rahmi
17 Temmuz 2015 Cuma 17:44
Deniz Gezmiş'in ailesinden Kenan'a veto
banner188
banner213
banner230
 Geçtiğimiz hafta senaryosunu Can Dündar’ın yazacağı filmde Deniz Gezmiş rolünün Kenan İmirzalıoğlu tarafından oynanacağı haberleri ortaya çıkmıştı. Ancak Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu, köşesinde haberlerin yalan olduğunu, uzun zaman önce Gezmiş ailesi istemediği için projenin rafa kalktığını yazdı.

Ali Eyüboğlu’nun yazısında, konuyla ilgili bölüm şöyle:

“Soruşturmacı gazetecilik” can çekişiyor.

PR’cılardan gelen basın bültenlerini olduğu gibi kullanmak, sosyal medyada çıkanları “kopyala yapıştır” yöntemiyle sayfalara taşımak moda artık.

Hal böyle olunca yalan yanlış ayrımı yapılmadan bir mecrada çıkan bir haber anında kuş gribi gibi yayılıyor.

Haberde adı geçenler, “Durun, o iş öyle değil” dese de iş işten çoktan geçmiş, ipin ucu kaçmış oluyor.

Günlerdir sosyal medyadan internet sitelerine, gazetelerden televizyonlara birçok mecrada Kenan İmirzalıoğlu’nun oynayacağı Deniz Gezmiş rolüne sıkı bir şekilde hazırlandığı haberleri çıkıyor.

Senaryosunu Can Dündar’ın yazacağı filmde Deniz Gezmiş rolü için zayıflamaya bile başladığı yönündeki haberler doğru değil. Maalesef İmirzalıoğlu, Deniz Gezmiş’i canlandıramayacak.

PROJE RAFA KALKTI ÇÜNKÜ…

Çünkü, Deniz Gezmiş’in ailesi izin vermediği için o proje çoktan rafa kalktı.

Nereden mi biliyorum bunu?

İmirzalıoğlu’na Deniz Gezmiş filmi için teklif götüren Can Dündar’a sordum, o söyledi.

Kardeşi Hamdi Gezmiş’in, abisi Deniz Gezmiş’in filminin çekilmesine sıcak bakmadığı için projenin rafa kalktığını söyleyen Dündar, “Kenan İmirzalıoğlu ile son buluşmamızda bu durumu ona anlattım ve başka bir film projesi için konuştuk. Sevgili Kenan, belki de o rol için zayıflıyordu” dedi.

Can Dündar’a o projeyi de sordum, ama İmirzalıoğlu’na ayıp etmemek için ser verip, sır vermedi. Dündar, sadece o projenin de bir dönem filmi ve bir kahramanın hikâyesi olduğunu söylemekle yetindi."

banner229
Son Güncelleme: 17.07.2015 17:47
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol