banner200
banner235
banner225
08 Ağustos 2014 Cuma 20:02
Deniz Baykal'dan kaset komplosuyla ilgili bomba açıklama
banner188
banner213
banner230
 CHP eski Genel Başkanı, CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal , 08 Ağustos 2014 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayınlanan Başbakan’ın kendisi hakkındaki sözleri konusunda yazılı bir basın açıklaması yaptı...

Başbakan Erdoğan'ın sözlerine, sorularla cevap veren Baykal, kaset komplosu konusunda şu çarpıcı soruları sıraladı;

Baykal'ın açıklama şu şekilde:  “ Sayın Başbakan, bir süredir ısrarla kaset komplosu konusunda benim bir açıklama yapmamı ve komployu yapanların “onlar” olduğunu benim de söylememi istiyor.  Ne yazık ki 4 yıldır, bu komplonun aydınlatılması sağlanamamıştır. Bu görev öncelikle Sayın Başbakanındır.  Sorun, komplo tertibini kimlerin uyguladığından ibaret değildir. Onlara komplo tertiplenmesi talimatını kimler vermiştir? Devletin en hassas kurumları en yukarı düzeyden talimat alarak bu olayın içinde yer almışlar mıdır? 

KOMPLONUN YAYINLANMASI TALİMATINI KİM VERMİŞTİR?
Düzenlenen komplonun yayınlanması talimatını kim vermiştir?  Yayınlayanlara bu talimatı hangi devlet kurum yetkilisi vermiştir?  Bu komplonun, yayınlanmasından sonra bu aşağılık tezgâhın siyasi istismarını kimler miting meydanlarında yapmıştır?  

DİNLEMELER, GÖRÜNTÜLER ORAYA ÇIKARSA NE OLACAKTIR?
Yarın, en yukarı siyasi düzeyden en hassas kurum yetkilisine talimat verildiğini ortaya koyan dinlemeler, görüntüler ortaya çıkarsa ne olacaktır?  Sayın Başbakan bu konunun önemini kavramış gözüküyor. O nedenle ısrarla kendi tezini herkese dayatmaya çalışıyor. Ama benim siyasi deneyimlerim, yaşadıklarım, gördüklerim, gerçeğin, gerçeğin tümünün dışında hiçbir şeyin beni ikna etmesine izin vermiyor.”
banner229
Son Güncelleme: 08.08.2014 20:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol