banner200
banner222
29 Ocak 2013 Salı 11:04
CHP'nin İstanbul adayı kim?
banner188
banner213
banner230
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP’den İstanbul Büyükşehir adaylığına sıcak bakan mesajlar verdi.

Yerel seçimlerde CHP’nin adayının kim olacağı merak konusu. İşte bu konu üzerine Akşam Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’nın “Gürsel Tekin Büyükşehir’e, Sarıgül Şişli’ye formülü devreye girebilir” yazısı Sarıgül’ü kızdırdı. Küçükkaya’yı telefonla arayan Sarıgül, adaylık sinyali veren mesajlar verdi. Küçükkaya, Sarıgül ile yaptığı sohbetinin ayrıntılarını köşesinde yazdı.

“ADAYLIĞIMI DUYURURSAM BİLİN Kİ ARTIK BELEDİYE BAŞKANI BENİM”

CHP’den İstanbul için üç ismin sorulduğu ankette kendisinin uzak ara önde çıktığını söyleyen Sarıgül, sonuçların bir kaç gün içinde açıklanacağını belirtiyor. Sarıgül’ün kazanamama ihtimalini hatırlatan Küçükkaya’ya verdiği cevap AKP cephesini kızdıracak gibi:

“Elbette garanticiyim. Ben adaylığımı açıkladığım gün yüzde yüz kazanacağım demektir. İstanbul’a adaylığımı duyurursam bilin ki artık belediye başkanı benimdir.”

İKİ TARAF BİRBİRİNE MECBUR

Sarıgül’ün CHP’ye katılması için Kılıçdaroğlu’ndan ‘genel af’ beklediğini yazan Küçükkaya, iki tarafın birbirine mahkum olduğunu ima eden Sarıgül’ün sözlerini böyle aktardı:

“Sizin bir kendinizi pozisyonladığınız yer vardır. Bir de kamuoyunun sizi Konumladığı yer. Bazen kamuoyunun sizi gördüğü yere gitmeye mecbur kalırsınız. O atılımı yaparsınız.”

banner229
Son Güncelleme: 29.01.2013 11:05
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol