banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
20 Eylül 2015 Pazar 19:56
CHP'de Baykal şaşkınlığı: Bursa adayı mı?
banner188
banner213
banner230

 Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ad ve soyad benzerliği bulunan avukat Deniz Baykal, yeniden Bursa’dan CHP’nin  milletvekili adayı oldu. Baykal, eski CHP lideri Baykal’ı ilk tanıdığında 12 yaşında olduğunu söyledi. “Deniz” ismini kendisine babasının koyduğunu ifade eden Baykal, “Deniz Gezmiş’in asıldığı tarihte babam lise öğrencisiymiş, ‘Oğlum olursa adını Deniz koyacağım’ demiş. Baykal soyadı da denk gelince Deniz Baykal olmuşum” diye konuştu.


“Deniz Baykal” isminin kendisi için avantajları olduğunu vurgulayan Baykal, şunları kaydetti: “Deniz Baykal Türk siyasetine damga vurmuş bir insan. Gerçekten de iyi  bir liderdi. Tabii ki Deniz Baykal ile adaş ve meslektaş olmanın olumlu katkısı mutlaka oldu. Ben  yaşamım boyunca karşı görüşten insanların da bir anlamda sempatisi ve tepkileriyle karşılaştım. Deniz Baykal ile birkaç kere telefonla görüştüğümde  kendisi de bu durumdan çok memnun olduğunu söyledi.”

 "Acaba Deniz Baykal Bursa'dan mı aday?"

Baykal, daha önce belediye meclis üyeliği yaptığını, artık Bursalıların Deniz Baykal ismine alıştığını dile getirerek, "Önceki Genel Başkanımız Deniz Baykal ile bir isim benzerliği olması ilk dönemlerde gerçekten çok ciddi şekilde insanların aklına 'Acaba Deniz Baykal Bursa'dan mı aday?' şeklinde soru işaretleri bıraktı ancak gelinen süreçte artık insanlar da Bursa'da bir genç Deniz Baykal'ın olduğunu gördü" ifadesini kullandı.

[Haber görseli]


banner229
Son Güncelleme: 20.09.2015 19:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol