banner200
banner222
04 Mart 2014 Salı 12:59
Cemaat ile yakınlaşan CHP, Balbay ve Cihaner den utansın
banner188
banner213
banner230

Gazeteci- Yazar Nedim Şener Dink cinayetine ilişkin yayınlarından dolayı hedef haline geldiğini kaydederek “Hrant Dink cinayetinde cemaatçi polislerin sorumluluğunu ortaya çıkardığım için tutuklandım. Dink cinayetinin istihbarat yalanları kitabını yayınlar yayınlamaz, Ergenekon operasyonunu yapanlar önce beni mahkemeye verdiler, otuz iki yıl hapis istemiyle mahkemede yargılanıyordum, o sırada da sahte bir ihbarla Başbakan’ın oğlunu suikast girişimi yapacaklar arasında beni gösterdiler ve diğer isimlerden sadece benim ev ve cep telefonumu dinlediler. Bütün mesele benim Dink cinayetinde yazdıklarımı yok etmekti” şeklinde konuştu.

"CEMAATİ ASLINDA TETİKÇİLERİ MAHVEDECEK"

“Cemaati aslında tetikçileri mahvedecek” diyen Nedim Şener, “Polis akademisinde yuvalanmış, polis akademisinden atılmış, hala bazı gazetelerde yazan bu adamlar aslında kendileri cemaatin arkasına yaslanmış ve benim gibi işsiz kalma riskleri yok bu adamların. Böyle bir cemaat anlayışında içinde insan olarak fert olarak bulunmaktan rahatsız olurum, gazeteci önce bağımsız olmalı” ifadelerini kullandı.

"CHP İLE CEMAATİN YAKIN İŞBİRLİĞİ VAR"

CHP’ye cemaat ile yakın işbirliği içinde olduğu eleştirisinde bulunan Nedim Şener “CHP ile cemaatin çok yakın iş birliği var. Geçen gün önceden Erdoğan’ın kapladığı Zaman Gazetesinin birinci sayfasını Kılıçdaroğlu kapladı. Kendileri cemaatin oyuna ihtiyacımız var diyor ancak insan, Mustafa Balbay’dan utanır, İlhan Cihaner’den utanır” dedi.

Şener konuşmasını şöyle sürdürdü: "Nerdeyse Kemal Kılıçdaroğlu’nu da sanık yapacaklardı Oda Tv davasında, Gürsel Tekin’in zorla ifade alındı. Bu komployu kuranlar cemaatin parçasıydı. Şimdi o komployu kuranlardan söz etmiyorlar, sadece yolsuzluktan bahsediyorlar, insan hayret ediyor” 

Fethullah Gülen'e röportaj teklifinin de bulunduğunu hatırlatan Şener, Gülen’in yüz yüze röportaj teklifini reddederek yazılı röportaj yapabileceğini söylediğini aktardı.

Odatv.com

 

banner229
Son Güncelleme: 04.03.2014 13:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol