banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
15 Kasım 2015 Pazar 20:43
Çare sosyalizm
banner188
banner213
banner230
Rahmi Ofluoğlu

Birisi Dünyanın en zengin adamı, Diğeri Türkiye'nin en önmemli holdinginin velihatı; her iki lider de çare sosyalizm diyor.
Cumhuriyette yer alan haberler:
Bill Gates "Dünyanın sayılı zenginlerinden ve Microsoft’un kurucusu Bill Gates “Kapitalizm bizi iklim değişikliğinden kurtaramaz. Çare sosyalist politikalar” 

Ali Koç: 

Paris’teki terör saldırılarının damgasını vurduğu G20 öncesi toplantıda konuşan Ali Koç, ‘Eşitsizliği gidermek için kapitalizmin ortadan kalkması gerek’ dedi.

Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri bir araya getiren G20 zirvesi öncesinde dün Antalya’da iş dünyasının zirvesi B20 ve çalışma hayatına yönelik L20 toplantıları vardı. 

Paris’ten gelen terör haberleri gündemin ilk sırasına yerleşirken, İş dünyası ve Sivil Toplumla Diyalog toplantısında konuşan B20 İstihdam Görev Gücü Koordinatör Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, sorunların kaynağına vurgu yaparak, “Eşitsizliğin ortadan kalkması için kapitalizmin ortadan kalkması gerekir. Ben en azından eşitsizliğin minimum seviyeye indirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Gerçek sorun kapitalizmdir” dedi.

Koç, “Bill Gates diyor ki, 100 bin dolarla siz sıtma ile mücadele edebilirsiniz. Bir insanın saçlarının dökülmesine karşı kellik ilacı için büyük paralar dökülürken insanları öldüren sıtmaya karşı mücadele saç dökülmesine karşı mücadeleden daha zayıf kalıyor. Eğer bu problemlere eğilmezsek sonuçta günlük hayatta karşılaştığımız bu olumsuz şeyler kaçınılmaz olacak” diye konuştu.

“Küreselleşmenin insan tarafı yok” diyen Koç sözlerini şöyle sürdürdü: “İkinci Dünya Savaşı’ndan beri en büyük göç dalgasıyla karşı karşıyayız. 60 milyon insan evini terk etti ve kötü insan hakları altında düşük ücretlerle çalışmaya hazırlar. Burada özgür olarak serbest olarak dolaşamayan tek unsur insan.”

İkinci Dünya Savaşı’na göre gelirin 50 kat arttığını, ancak gelir dağılımına bakıldığında büyük bir ayrım olduğunu söyleyen Koç, “Buradaki eşitsizliği anlamak için Einstein olmaya gerek yok” diyerek şöyle devam etti: “Eşitsizliği asgari düzeye indirmek için yapılacak çok fazla senaryo var. Paradigmalar değişmeli” dedi.

Diğer yandan toplantı sonrası sendikacılar arasında Türk İş’in başına Ali Koç’u getirelim konuşmaları geçti. Sendikacılar, Koç’un işçi haklarını savunan açıklamalarını överek “Ali Koç Türk İş Başkanı olsun” dediler.

‘Kuzey-Güney farkı büyüyor’ 

Koç Holding Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç, Kuzey yarım küre zenginleşirken güneyin çok farklı durumda olduğunu ve bu durumun devam edeceğini de vurguladı.

NOT:YAŞASIN SOSYALİZM 

Dünyanın en zengin adamı Bill Gates yakın bir zamanda yaptığı açıklamasında dünyayı sosyalizm kurtarır demişti. .Bizim önemli bir zengimiz Ali Koç G20 zirvesinde Dünya sorunlarının temelinde kapitalizm var dedi....

68 de uluslararası bir toplantıda yaşasın sosyalizm Viva sosyalisma diye bağırdiğim için hakkımda gıyabi tutuklama karari çıkartılmış 3 ay kaçak yaşamıştım..Bugün dünya zenginleri sosyalizme övgüler düzüyor..

Karl Marx'ın öngörüsü yanlış çıkmış "sosyalizmi kapitalistler kuracak"mış...
banner229
Son Güncelleme: 15.11.2015 20:50
Anahtar Kelimeler:
Çare Sosyalizm
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol