banner200
banner235
banner225
08 Temmuz 2015 Çarşamba 19:49
AKP kaybedince helva dağıtan esnafın başına ne geldi?
banner188
banner213
banner230
 7 Haziran günü yapılan milletvekili genel seçimlerinde, AKP’nin tek başına iktidar olamaması nedeniyle, helva dağıtan Ateş Büfe işletmecisinin işyeri önündeki kazı kazan masası Belediye Zabıtaları tarafından kaldırıldı.
Büfenin sahibi Murat Ateş, seçimlerden hemen sonra yaptığı açıklamada, “Arkadaşlarıma iddiamda söz vermiştim. Eğer AKP tek başına hükümeti kuramazsa, ruhlarına helva dağıtacağım demiştim. Bu sözümü yerine getirdim. Yaptığımız helva 10 dakikada bitti. AKP’nin ruhuna helva dağıttığımızın duyulması büyük ilgi gördü. Bilseydim daha büyük kazanda helva yaptırırdım” demişti.

İstiklal Caddesi’nde Tekel ürünleri, paketli gıda maddeleri, meşrubat, milli piyango bileti ve kazı kazan satan satışı yapan Ateş Büfe sahibi Murat Ateş, 7 Haziran seçimlerinde AKP’nin tek başına iktidar olamaması üzerine, bir kazan helva yaptırarak, caddeden geçenlere dağıtmıştı.

Gemlik Körfez Gazetesi'nin haberine göre Helva dağıtımı haberinin basında yayınlanmasından bir süre sonra, Gemlik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde görevli memurların işyeri önünde bulunan masada satışını yaptıkları kazı kazan ve milli piyango biletlerinin bulunduğu masayı kaldırması istendi.

İşyeri sahibi Murat Ateş, cadde üzerin de buna benzer onlarca işgaliyenin olduğunu söylemesine karşın, masayı kaldırmak zorunda kaldı. Bu arada, Gürle Pasajı girişinde küçük bir masada kazı kazan ve milli piyango bileti satan bir başka satıcının da masası zabıtaca kaldırtıldı. Yıllardır aynı yerde kazı kazan sattığını söyleyen işletmeci, “Pasaj girişinde bile satış yapmamıza engel çıkarılınca ben de boş bir kutuya kazı kazanları yerleştirerek boynuma astım, cadde üzerinde satış yaparak ekmek paramı kazanmaya çalışıyorum” dedi.


Odatv.com
banner229
Son Güncelleme: 08.07.2015 19:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol