banner200
banner235
banner225
18 Haziran 2016 Cumartesi 19:00
AKP'den 10 Yıl Marşı'nı yasaklayan müdüre destek: Saygı duymak lazım
banner188
banner213
banner230

AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'in, 10'uncu Yıl Marşı'nın okullarda mezuniyet törenlerinde yasaklamasına destek vererek, "Milli Eğitim Müdürü resmi bir yazıyla değil, kendi şahsı olarak çalışma arkadaşlarıyla böyle bir görşünü beyan etmiş, buna da saygı duymak lazım" dedi.

Ercoşkun, Bolu'da katıldığı cenaze töreni ardından gazetecilerin, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'in, 10'uncu Yıl Marşı ile ilgili okul müdürlerine verdiği talimata ilişkin soruyu cevapladı.

Ercoşkun, şöyle konuştu:

"Milli Eğitim Müdürümüzün aile içi sayılabilecek bir toplantıda yapmış olduğu bir açıklamadan, kendi çalışma arkadaşları ile paylaştığı bazı şeylerden bahsediyoruz. Kimsenin Cumhuriyetin değerleriyle, Cumhuriyetin kazanımlarıyla veya 10’uncu Yıl Marşı ile bir problemi olmaz. Ben hiçbir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının böyle bir problemi olduğunu düşünmüyorum. Fakat 12 Eylül darbesinden sonra bu askeri vesayetçi yapının 10’uncu Yıl Marşı’nı belli bir ideolojik durum değerlendirmesi anlamında ortaya koymasını da açıkçası doğru bulmuyorum. Kuzey Kore mantığı ile 10'uncu Yıl Marşı üzerine misyon yüklemek ve bunu ideolojik bir durum göstergesi haline getirmek birçok vatandaşımızı da rahatsız ediyordur. Eğer 10’uncu Yıl Marşı bu ülkenin değeriyse herkes sahip çıkar ama 10'uncu Yıl Marşı'nı bir ideolojik eser olarak ortaya koymak, bunun üzerinden hem şahısları hem kurumları, hem iktidarı yıpratmaya çalışmayı ben açıkçası doğru bulmuyorum. Bu anlamda 10’uncu Yıl Marşı üzerine yüklenen ideolojik tavrı hoş karşılamıyorum. Dolayısıyla Milli Eğitim Müdürü resmi bir yazıyla değil, kendi şahsı olarak çalışma arkadaşlarıyla böyle bir görüşünü beyan etmiş, buna da saygı duymak lazım. Bunun üzerinden bu insanı linç etmeye çalışmanın da doğru olmadığını düşünüyorum."


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.06.2016 19:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol