banner200
banner222
17 Ekim 2012 Çarşamba 23:55
27 Ekim'de ısrarcı değiliz
banner188
banner213
banner230

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, yerel seçimlerinin öne alınmasını öngören Anayasa değişikliği konusunda MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ile görüştüğünü anımsattı.
 
Mustafa Elitaş, yerel seçimlerin 27 Ekim 2013'te yapılması konusunda ısrarcı olmadıklarının altını çizerek, ''Bizim için tarihin önemi yok. Önemli olan sonbahar aylarında seçimin yapılabilmesi. CHP daha önceki telaffuz ettiği tarihin arkasında durursa bunu MHP'ye götürürüz, onlar da yetkili kurularında görüşürler, ona göre bakarız'' diye konuştu.

CHP ile görüşme yarın

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti grup başkanvekillerinin yarın saat 16.00'da gruplarını ziyaret edeceğini belirterek, ''Görüşmeye partimizin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Gökhan Günaydın da katılacak. Tekliflerini görmeden bir şey söylemek doğru olmaz'' dedi.

- ''Meclis gündemini uzun  süre bununla meşgul etmek doğru olmaz'' -

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM'de gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Yerel seçimlerin öne alınmasına ilişkin anayasa değişikliğinin sonuçlanması gerektiğini ifade eden Çiçek, şunları kaydetti:

''Eğer vaktinden önce yapılacaksa geri gönderme üzerinden bir değerlendirme yapılabilir. Tarih değiştirilebilir. Ama bunun için belli sayıda milletvekilinin bu talebin arkasına koymak gerekir. Aksi takdirde oylama yapıyoruz. İstenilen sonuç çıkmayınca da konu gündemde kalmaya devam ediyor. Onun için bunun bir şekilde sonlanması gerekir. Ya bu Anayasa değiştirilir ya da olmayacaksa Meclis gündemini uzun süre bununla meşgul etmek doğru olmaz. Çıkarılacak bir çok yasa var. Ama şu an bir çaba var gibi gözüküyor. Zannediyorum bir kaç gün içinde netleşir. Bunu görmemiz lazım.''
AA

banner229
Son Güncelleme: 17.10.2012 23:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol