banner200
banner222
Rahmi
Rahmi
29 Ekim 2015 Perşembe 17:27
Koza İpek Şirketlerine Kayyum Olarak Atanan Av. Hasan Ölçer ile ilgili şok detaylar
banner188
banner213
banner230

 Koza İpek Grubu’na atanan kayyumlardan Avukat Hasan Ölçer İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ile Çakal Carlos olarak bilinen İlich Ramirez Sanchez'in de avukatı. 

 

Koza İpek Grubu’na atanan kayyumlardan Avukat Hasan Ölçer, Hürriyet gazetesine konuştu. Ölçer, aynı zamanda İBDA-C lideri Salih Mirzabeyoğlu ile Çakal Carlos olarak bilinen İlich Ramirez Sanchez'in de avukatı. Gruba bağlı 3 şirkete kayyum olarak atanan Ölçer, hassas bir görev üstlendiklerini ifade ederek "Bizler emanetçiyiz" dedi.

 

İstanbul Barosu avukatlarından Hasan Ölçer, Ankara’ya yeni vardığını belirterek “Karardan dün akşam haberim oldu” diyerek Ankara Adliyesi’ne gitmek üzere yolda olduğunu söyledi. Av. Ölçer, kayyum ataması yapılan şirket sayısının 22 olduğunu, ortalama her bir şirkette 2-3 kişinin görevlendirildiğini söyledi. Ölçer’in atandığı şirketler ise ATP Koxa Gıda Tarım ve Hayvancılık AŞ, ATP İnşaat ve Ticaret AŞ ile Koza İpek Basın ve Basın Sanayi Ticaret AŞ…

 


"İsimleri savcılık önermiş"

 

Ölçer, kendisinin de atanan isimler arasında yer aldığını dün akşam öğrendiğini belirterek “Öneri savcılık tarafından gitmiş. Mahkeme de kabul etmiş” dedi.

 

"Yetki ve sorumluluk kayyumda"

 

Ölçer, kayyum olarak atandıkları şirketlerdeki üst yöneticilerin, görevlerine devam edip etmeyecekleri yönündeki soruya “O konuda henüz bir şey yok. Tüm yetki ve sorumluluk kayyumda… Benim atandığım şirketlerde medya şirketleri yok” dedi.

 

"Bizler emanetçiyiz"

 

Av. Ölçer, kayyum olarak sorumluluklarının büyük olduğunu, önemli bir yükün altına girdiklerini ifade ederek, her şeyin şeffaf olacağını söyleyerek şunu ekledi: “Bizler emanetçiyiz”.

 

Ücreti mahkeme belirler

 

Av. Ölçer, atanan kayyumlara 10’ar bin lira ödeneceği yönündeki iddialara ilişkin ise, “Bunu bilmiyorum. Mahkeme bunu belirliyor” diyerek henüz netleşen bir rakamın olmadığını söyledi.

banner229
Son Güncelleme: 29.10.2015 17:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol