banner200
banner222
11 Haziran 2016 Cumartesi 11:00
Öğrencisiyle ilişki yaşadığını itiraf etti
banner188
banner213
banner230

Öğretmenin ayrıca iki kez 'çocuğa zarar verme' ithamıyla suçlandığı kaydedildi. Duruşma sırasında kontrolünü kaybeden ve hıçkırarak ağlamaya başlayan 22 yaşındaki Hardan'a, mahkeme hakimi kendini sakinleştirmesi için kısa bir süre verdi.
 
AYNI AY İÇERSİNDE BİRÇOK ÖĞRENCİSİYLE İLİŞKİ YAŞAMIŞ
 
Gazetevatan'ın haberine göre; Linda Hardan Kasım 2014'te Haledon devlet okulunda vekil öğretmenlik yaptığı sırada 16 yaşındaki bir öğrencisine müstehcen fotoğraflar gönderdi. Manchester Regional Lisesi'nden mezun olan Hardan, aynı yaştaki bir diğer öğrencisiyle oral yoldan cinsel ilişkiye girdiğini, aynı ay içerisinde 14 yaşındaki başka bir öğrenciyle de yine oral yoldan cinsel ilişki yaşadığını duruşma salonunda kabul etti.
 
ZANLI ÖĞRETMEN SAVCILIKLA ANLAŞMA İMZALADI
 
Passaic ilçe savcılarından Gyselle Da Silva, New Jersey eyaletinin önerisi doğrultusunda zanlıyla varılan anlaşma gereği Hardan'ın beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Savcı Da Silva, beş yıllık hapis cezasını çekmesinin ardından genç kadının 'cinsel taciz suçluları listesine' kaydedilmesini ayrıca ömür boyu şartlı tahliye kuralları gereğince hüküm giymesi isteğini mahkemeye sundu.
 
KEFALETLE VE TAKİP BİLEKLİĞİ TAKMASI ŞARTIYLA SERBEST KALMIŞTI
 
Linda Hardan ilk olarak, Wayne kasabasında kimliği açıklanmayan ve reşit olmayan bir gence taciz ithamının yapıldığı günün ertesinde polis tarafından gözaltına alınmıştı. Hardan aralık ayında da sekizinci sınıf öğrencisini, Paterson ilçesi yakınlarındaki bir bölgeye götürdüğü gerekçesiyle sorgulanmıştı. Gözaltına alınmasının ardından suçlanan genç kadın, aralık ayının başlarında iki yüz bin dolar kefaletle ve takip bilekliği takması şartıyla serbest bırakılmıştı.
 
New Jersey eyaleti yasalarına göre çocukların hukuken cinsel özgürlüğe ulaştığı yaş, 16 olarak kabul ediliyor.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.06.2016 11:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol