17 Mayıs 2011 Salı 10:42
YENİ TÜRK BORÇLAR KANUNU
Sempozyumun açılışında konuşan İstanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal, Yeni Türk Ticaret Kanunu, Türk Borçlar Kanunu ve Hukuk Muhakemeleri Kanunu hakkında biri dizi Sempozyum planladıklarını, bu Sempozyumlarda temel yasalardaki değişikliklerin ele alındığını söyledi.
 
Meslektaşlarımızın Sempozyuma hazırlıklı gelmeleri için söz konusu üç temel yasayı bastırıp dağıttıklarını belirten Kocasakal, üniversitelerle ortaklaşa bu tür Sempozyumları düzenlemeye devam edeceklerini bildirdi. Türk Ceza Yasası, Ceza Muhakemesi Yasası ve Ceza İnfaz Yasası’nda yapılan değişikliklerde bazı şoklar yaşandığını, yürürlüğe girmelerinin üzerinden altı yıl geçtiği halde hala değişiklik yapıldığını hatırlatan Kocasakal, “Umarım ele alacağımız bu temel yasalarda böyle olumsuzluklar yaşanmaz” dedi.
 
Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Pervin Somer de, İstanbul Barosu ile yaptıkları yararlı işbirliğinden olumlu sonuçlar aldıklarını, teori ile uygulamanın ortak çalışmasını üniversite olarak çok önemsediklerini söyledi.
 
Yeni Borçlar Kanununu hazırlayan Komisyonun üyesi Prof. Dr. Nevzat Koç da, konuşmasında, Yeni Borçlar kanununun hazırlık ve yasalaşma aşamasındaki çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Üç oturum halinde gerçekleşen Sempozyumda, bilim adamları kanunun getirdiği yenilik ve değişiklikler hakkında bilgilendirme yaptılar.


İstanbul Barosu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol