banner200
banner235
banner225
20 Ocak 2012 Cuma 12:39
HIZLI TREN Mİ, HIZLANDIRILMIŞ TREN Mİ?
banner188
banner213
banner230
Başkan KOCASAKAL konuk olduğu programda yargıyı hızlandırma paketini hızlandırılmış trene benzetti. KOCASAKAL “hızlı tren başka bir şey, hızlandırılmış tren başka bir şeydir. Türkiye hızlandırılmış treni gördü” diyerek yargıyı hızlandırma paketinin bir YARGI REFORMU olmadığını söyledi.
Ümit KOCASAKAL programda yargı reformu için müthiş açıklamalarda bulundu. Kocasakal açıklamasında "Yargı reformundan bahsedebilmek için yüzeysel değişiklikler yerine meseleyi bir bütün halinde ele alarak birbiriyle tutarlı köklü bir değişiklik yapılmalıdır.

Programda yargıda bulunan dosya sayısının 2 milyon olduğu söylediğinde, Yargıda bulunan dosya sayısına da değinen Kocasakal "burada demekki bizim bütün derdimiz ne kadar milyon dosyayı devre dışı bırakacağız. Bu bir reform değildir" dedi. Kocasakal bugün yargı anlamında bir omurilik felci olduğunu söyledi. "Yani Türkiyede Yargı bağımsızlığı bitmiştir.Yargı Bağımsızlığı bitmiş ise hangi değişikliği yaparsanız yapın, hangi reformu getirirseniz getirin bunun hiçbir anlamı yoktur.

Yargı reformunun nasıl olabilceğine örnek veren Kocasakal  "Özellikle bugün DGM’lerin yerini alan Özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin kaldırılması ve CMK 100/3 teki katalog suçlarının kaldırılması gerekiyor. Özel Yetkili mahkemeler anayasa dışı bir mahkemelerdir.

Özel yetkili mahkemeler kalkmadan REFORM olmaz dedi.

Ümit Kocasakal’ın katıldığı Türkiyenin Nabzı Programını izlemek İçin TIKLAYINIZ.
 
banner229
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
tansel altuğ 2012-01-21 21:18:25

bizler tüm kanunların olumlu ve olumsuz yanlarını bizzat yaşayan 25 yıllık ticaret yapan esnaflardık .esnaflardık diyorum çünkü 2008 krizi bizi bitirdi .her borçlu aynı zamanda alacakldır da .ama şu andaki kanunlar eski düzene göre normaldi ,günümüz şartlarına göre geri kalmıştı. böyle bir paket gerekliydi .çünkü kiş borcundan hapise girmemek için tefecilerin eline düşüyor hatta icrada avukatlar tarafından icra taahhütü almadan bırakılmıyor .ben basitce yaşadıklarımdan örnekliyeyim .icra herşeyini toplar alır sonra kimse güvenmez sadece tefeci verir sen de avukata verirsin borcun büyür bitmez aynı zamanda tefeciye de borçlanırsın ,sonra igeri kalanlar için de icrada taahhüt yaparsın ihlal olur hapise girersin .bir daha soruyorum cezaevinden borç ö-d-e-n-m-i-y-o-r

Avatar
tansel altuğ 2012-01-21 21:34:33

bizler tren olup olmadığına bakacak gibi rahat değiliz sadece şunu istiyoruz borçtan hapislik insan haklarına aykırıdır düzeltilmesi gerekliydi .