banner200
banner235
banner225
Rahmi
Rahmi
29 Mart 2016 Salı 22:31
Baro bir önder yitirdi
banner188
banner213
banner230

 Av.Ekrem Erdal Üner; sadece bir Baro Yöneticisi olmasının O’na olan minnet borcundan değil, emek verdiği meslek dünyasının kadirşinaslığını yansıtmasından da değil, binlerle anılacak avukatın üzerinde “hakkını” taşıyan bir avukat olduğu için “özel”di. İliklerine işlemiş tevazu,çoktan aşıp bitirdiği bir yaşam algısının doğasındaki görüntüye bürünmüştü. O nedenle olsa gerek O’na en çok yakışanı SEM Yürütme Kurulu Başkanlığı idi.

 

Bir avukat “daha” yetiştirme çabasının O’na kan-ter olan öyküsü, bıkmadan yaptığı açıklamalarına saklanmış inanç dolu içtihatlarını yaratmıştı sanki... O’nun  kendi içtihatları vardı. Yaşamını onlar üzerine kurmuş, onlarla nefes almıştı. Anlatırken duyduğu heyecan, bir avukat “daha” yetiştirmeye yeterdi.

 

O bir önderdi, çok şey öğrendiğimiz... Dostu, arkadaşı,kardeşi, öğrencisi olmanın yaşamaya dair yeni kopyalar alma olanağı verdiği birisiydi O...

 

Yarın upuzun yattığı yerde bize sorulacak 3 kez: Hakkınızı helâl eder misiniz diye...

 

Mümkün olsa da diyebilsek ki, “Hakkını helal et Erdal Abi”...

 

Hakkını helâl et...

İstanbul Barosu

 

Aziz Meslektaşımızın cenazesi 30.03.2016 Çarşamba günü Saat 11:00'da İstanbul Anadolu Adliyesi E Blok önünde yapılacak törenden sonra ebedi istirahatgâhına uğurlanacaktır.

banner229
Son Güncelleme: 29.03.2016 22:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol