banner200
banner222
16 Kasım 2012 Cuma 22:13
ATATÜRKÇÜ AKILLA HAREKET ETMELİYİZ
banner188
banner213
banner230

stanbul Barosu Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal, Atatürk’ün hayatta ne yaptıysa ikna ederek ve halkı yanına alarak yaptığını, bu nedenle Atatürkçü akılla hareket etmek ve sahte Atatürkçülerin maskelerini düşürmek gerektiğini söyledi.

 

Atatürkçü akılla ilgili açıklamalarda da bulunan Kocasakal, bu görüşlerini 10 Kasım 2012 Cumartesi günü Ulusal Kanal’da yayınlanan 10 Kasım Özel Yayınında dile getirdi.

 

Konuşmasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öncesinde getirilen yasaklara değinen Kocasakal, yasaklama kararının bir kanun hükmüne dayandırılmasının yanlış olduğunu ve bu Cumhuriyet bayramını kutlamanın kanun kapsamına girmediğini bildirdi. Kocasakal, Cumhuriyet Bayramında yaşananlara ilişkin, yasaklama ve katılımı engelleyen kamu görevlileri ile bazı otobüslerin illerden hareketini engelleyen ve Ankara’ya sokmayan, barikat kuran ve uygulayan, halka karşı tazyikli su ve gaz sıkan kamu görevlileri hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç ihbarında bulunduklarını anlattı.

 

İstanbul Barosu Başkanı Kocasakal, canlı yayında Atatürk, Atatürkçülük ve cumhuriyet konusundaki görüşlerini de anlattı. Kocasakal, İstanbul Barosu Yönetimi olarak 8 Kasım’da Ankara’da Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti ve Anıtkabir Şeref Defterine yazdığı yazıyı okudu.

Ulusal Kanal Konuşması için TIKLAYINIZ


banner229
Son Güncelleme: 16.11.2012 22:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol