banner200
banner235
banner225
21 Ekim 2014 Salı 08:57
Proteze haciz gazilik insan hakları nerede?
banner188
banner213
banner230
 
Evine gelen denetmenlerin tutanak tutarak gerekli yerlere ulaştırdığını ifade eden Kocaoğlan, tutarın tamanın ödenmeyeceğini öğrendiğini söyledi. Bu farkı ödeyecek durumunun olmadığını kaydeden Bülent Kocaoğlan şöyle konuştu:

"Son aldığım bilgiye göre ödenecek tutar 135 bin TL yerine 98 bin TL. 37 bin TL'yi cebimden ödeyecek kadar zengin değilim. 98 bin TL firmaya yattığı zaman, benim 37 bin TL borcum kalacak, ben bunu ne yapacağım? Kafamı yastığa her koyduğumda, bunu düşünüyorum. 37 bin TL'yi neden ödemiyorlar bunu da anlamış değilim. 7 ay önce taktırdım ben bu protezi. Yeni yasadan yararlandırıp, denetmenlerin koyduğu fiyat üzerinden ödeme yapmak istiyorlar. 37 bin TL'yi ben nasıl ödeyeceğim? Engelli bir arabam var, satar onu öderim. Başka nasıl ödeyeceğim. Ya da çoluğumu çocuğumu anasının, babasının evine, ben yemeden içmeden, aldığım maaşları kenara koyacağım. 1 buçuk sene sonunda 37 bin TL'yi toplayıp firmaya ödeme yapacağım, başka çarem yok."

Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadığını dile getiren Kocaoğlan, "Bundan önceki protezimin faturası 75 bin TL'ydi. 75 bin TL'yi kuruşu kuruşuna 1- 2 ay içerisinde ödediler" dedi.

"YAŞADIĞIM SORUNLARDAN SONRA NASIL 'VATAN MİLLET SAĞ OLSUN' DİYECEĞİM BİLMİYORUM"

Son dönemde yaşadıklarının kendisini derinden etkilediği belirten Bülent Kocağoğlan, "Devletimizden bu güne kadar nankörlük görmedik, şimdi devlet bana bakmadı diyemem. Bana maaşımı veriyor ama ben de bu bacağı, bu vatan, bu millet için verdim. 'Vatan millet sağolsun' diyordum, eskiden ama şimdi yaşadığım sorunlardan sonra nasıl vatan millet sağ olsun diyeceğim bilmiyorum. Zorlanıyorum bu kelimeyi söylemek için şu anda" diye konuştu.
Taylan YILDIRIM / Mücahit BEKTAŞ İZMİR (DHA)
banner229
Son Güncelleme: 21.10.2014 08:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol