banner200
banner235
banner225
31 Temmuz 2014 Perşembe 17:54
Yrd. Doç. Dr.Umut Yeniocak'tan SÖZLEŞME HAZIRLAMA ve İNCELEME TEKNİKLERİ Kitabı
banner188
banner213
banner230

SÖZLEŞME HAZIRLAMA ve İNCELEME TEKNİKLERİ adlı bu kitabın hazırlanması fikri; Yazarın, yıllardır, çeşitli platformlarda gerçekleştirdiği “Sözleşme Hazırlama ve İnceleme Teknikleri” adlı seminerine katılan kişilerin seminere gösterdikleri ilgi ve olumlu geri bildirimlerin ürünüdür. Hukukçulara ve hukukçu olmayan şirket yöneticilerine yönelik olarak verilen bu seminerde anlatılanların, aslında uygulamadaki önemli bir ihtiyaca cevap verdiğinin tespit edilmesi üzerine, bu eser ortaya çıkmıştır.

Kitap, daha çok bir kişisel gelişim kitabı olarak tasarlanmıştır. Kitabın iddialı olduğu noktalardan biri, içeriği kadar, anlatım metodudur. Bu anlamda, hukuk öğretiminde kullanılan yazılı kaynaklar bakımından bir yöntem denemesidir diyebiliriz.

Bu kitapta, klasik bir sözleşme metninde yer verilen (taraflar, konusu, tanımlar, tarafların borçları, cezai şart, ... gibi) başlıklar altında sıkça kullanılan kurallara ilişkin önemli bilgiler, uyarılar, ipuçları, dikkat edilmesi gereken noktalar ve bu çerçevede yaşanmış sözleşme uyuşmazlıkları hakkında verilen yeni tarihli çok sayıda Yargıtay kararı, belirli bir sistematik içinde okuyucuya sunulmaya çalışılmıştır.

banner229
Son Güncelleme: 31.07.2014 17:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol