banner200
banner222
19 Mart 2015 Perşembe 12:41
Terazi şaştı: Eşini bıçaklayan adam 5 ay, bıçağı eline alan kadına 20 ay ceza
banner188
banner213
banner230
 Karısını bacağından bıçaklayan kocaya 5 ay hapis veren mahkeme, bıçakla eşini tehdit eden kadına 1 yıl 8 ay verdi. Ayrıca kadının kocasına attığı yumruk için de 5 ay hapse hükmedildi.
Milliyet'ten Kemal Göktaş'ın haberine göre, İstanbul 35. Asliye Ceza Mahkemesi eşini bıçaklayan kocaya verdiği cezanın 3.5 katını bıçakla tehdit eden karısına verdı. Kadının attığı yumruk da bıçaklama ile aynı cezayı aldı.

Dava dosyasına göre, aralarında anlaşmazlık olan çift ortak bir arkadaşlarının evinde buluştu. Tartışma sırasında erkek, eşinin kimlerle görüştüğünü öğrenmek istediğini söyleyerek telefonunu elinden almaya çalıştı. Buna tepki gösteren kadın ise kocasına, bir yumruk vurdu ve mutfaktan meyve bıçağını eline alarak bağırdı. Ev sahibi kadını bir odaya kapatarak üzerine kilitledi. Kadının çıkmak için kapıyı tekmelemesi üzerine, “sakin olursa kapıyı açacağını” söyledi. Kadının söz vermesi üzerine kapı açıldı, ancak bu defa kocası meyve bıçağı ile karısını bacağından yaraladı. Olaydan sonra Savcı Fatih Karakuş, karı-koca hakkında iddianame düzenleyerek dava açtı. İddianamede kadın için “eşe karşı basit yaralama” ve “silahla tehdit”ten erkek hakkında ise sadece “eşe karşı basit yaralama” suçundan ceza verilmesini talep etti.

HÜKMÜN AÇIKLANMASI ERTELENDİ

Önceki gün sonuçlanan davada Mahkeme, karısını bıçaklayan kocayı, “eşe karşı basit yaralama” suçundan 5 ay hapse mahkum etti. Mahkeme kadına ise kocasına attığı yumruk nedeniyle, “basit yaralama” suçundan 5 ay, bıçağı eline alarak salladığı için de “silahla tehdit” suçundan 1 yıl 8 ay olmak üzere toplam 2 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Mahkeme her iki sanığa verilen cezaları, “sabıkalarının bulunmaması, kişilikleri ve duruşmadaki tutum ve davranışlarına göre yeniden suç işlemeyeceği konusunda mahkemede kanaat getirdiklerinden” hükmün açıklanmasının geri bırakılması kapmasında erteledi.


soL Haber
Son Güncelleme: 19.03.2015 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol