banner200
banner225
20 Haziran 2015 Cumartesi 17:06
'Şu güzelliğe bak' cinsel taciz sayıldı
banner188
banner213
banner230
  Ankara ’da asansör firması bulunan Barış E. (40) iddiaya göre, aynı mahallede yaşayan 14 yaşındaki bir kız çocuğuna bir-iki ay boyunca okul yolunda “Şu güzelliğe bak”, “Allah’ım bu ne güzellik” diyerek laf attı.

Küçük kız, Barış E. ile her karşılaşmasında bu sözleri duydu ancak durumu ailesine anlatamadı. Küçük kız son olarak Barış E.’nin bir arkadaşının, “Bak, seninki gidiyor” sözünü kendi ifadesiyle ‘gururuna yediremeyerek’ durumu annesine aktardı. Kızın annesi önce Barış E. ile işyerinde görüşerek uyarıda bulundu, ardından da polise giderek şikâyetçi oldu. Hakkında Ankara 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘cinsel taciz’den dava açılan Barış E., “Yanlış anlama olduğunu düşünüyorum. Özür dilerim” dedi.

‘PİŞMANLIK GÖSTERMEDİ’

Kızın tanık olarak dinlenen arkadaşı da sanığın, “Bu ne güzellik, gözlere bak” gibi sözlerini duyduğunu anlattı. Yargılama sonunda Hâkim Harun Dinç, ‘cinsel taciz’ suçunu işlediğine hükmettiği sanığı 6 ay hapse çarptırdı. 
Hâkim, suçun çok kez işlenmesi sebebiyle, TCK’nın ‘zincirleme suç’a ilişkin maddesine göre, cezayı 4’te bir oranında artırarak 7 ay 15 güne yükseltti. Sanık hakkında ‘pişmanlık göstermemesi’ nedeniyle iyi hal indirimi de uygulanmadı.


Radikal
banner229
Son Güncelleme: 20.06.2015 17:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol