banner200
banner222
18 Mart 2015 Çarşamba 15:10
Soma davasına yeni hakim
banner188
banner213
banner230
 Manisa Soma'daki 301 madencinin yaşamını yitirdiği facia ile ilgili davanın görüleceği Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Üzeyir Şendil, Edirne'ye düz hakim olarak atandı.
1'inci sınıfa terfi eden Akhisar Aytaç Ballı ise davaya bakacak olan Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeni başkanı oldu. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görevli hakim Özgür Duman da Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü'ne atandı.

Akhisar Adliyesi'nde Ballı ve Duman için tören düzenlendi. Törene, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner ile Akhisar, Soma, Kırkağaç ilçelerinde görev yapan savcı, ve hakimlerin katıldı. Törende, terfi ederek Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi başkanı olan Aytaç Ballı ile Anayasa Mahkemesi Raportörlüğü'ne atanan Özgür Duman'a Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından gönderilen plaketler verildi.

Öte yandan, geçen 13 Mayıs'ta Soma'da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 madencinin duruşmalarının yapılacağı Akhisar'da, belediyeden kiralanan Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu'nun duruşma solunu dönüştürülmesinde ve iddianamenin hazırlanması ve kabulünü sağlanmasındra emeği geçenlere 'teşekkür belgeleri' dağıtıldı.


DHA
banner229
Son Güncelleme: 18.03.2015 15:11
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol