banner200
banner235
banner225
07 Kasım 2014 Cuma 01:21
REKTÖRDEN ÖĞRENCİLERE ŞAŞIRTAN CEVAP: BİR MAHKEME KURUN, ORADA HALLEDİN
banner188
banner213
banner230
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi öğrencilerinin, bodrum katında sağlıksız ve kalabalık sınıfta eğitim gördükleri gerekçesiyle Twitter'dan tepki göstermesi ve yeni bina istemesi Rektör Prof.Dr. Muzaffer Elmas’ı kızdırdı. Elmas,...

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Hukuk Fakültesi  öğrencilerinin, bodrum katında sağlıksız ve  kalabalık sınıfta  eğitim gördükleri gerekçesiyle Twitter'dan tepki göstermesi ve yeni bina istemesi Rektör Prof.Dr. Muzaffer Elmas’ı kızdırdı. Elmas, Twitter hesabından öğrencilere "Bir mahkeme kurun, orada halledin. Her tarafı çağırın." diye cevap verdi.

#sauhukukbinaistiyor hastagh'ı adı altında bina isteklerini  sosyal medya üzerinden dile getiren öğrenciler, sorunun bir an önce çözülmesi konusunda ısrarlı olurken, Rektör Elmas ile öğrenciler arasında da Twitter üzerinden ilginç diyaloglar yaşanıyor. Bir öğrencinin SAÜ Hukuk Fakültesi dersliklerini gösteren yazıyı içeren  fotoğraf karesinin üstüne "Ismarlama bir kağıdı, bize ait olmayan tabelaya yapıştırarak mı kuruldu fakülte?" şeklinde yazdığı nota, Rektör Muzaffer Elmas, "Bir mahkeme kurun, orada halledin. Her tarafı çağırın" diye cevap yazdı. Öğrenci ise cevap olarak "Her sorun mahkemeyle çözülmüyor, ama böyle giderse gerekirse onu da yaparız hocam kuşkunuz olmasın" şeklinde karşılık verdi.

Öte yandan Hukuk Fakültesi  öğrencilerinin "Yarın 16.00'daki Medeni Hukuk dersimize bekliyoruz  sevgili rektör" , "Rektör beyi sinirlendirmeyin... Mükemmeliyet Ödülü almış bir üniversitede okuyorsunuz. Daha ne olsun? Aaaaa" şeklinde tweetleri de dikkat çekti.

'REKTÖRÜM 5 DAKİKA İÇİNDE OKSİJEN BİTİYOR'

Sosyal medya üzerinden SAÜ Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ı tweet yağmuruna tutan öğrenciler, #sauhukukbinaistiyor portalı altında, bina eksikliğini "Bir nesli bodrum katına tıkıp da orada adaletten bahsedemezsiniz. 180 kişilik sınıflarda 300 kişi  eğitim alıyor. Artık #sauhukukbinaistiyor" şeklinde dile getirmişlerdi.

Twitter üzerinden Rektöre ulaşan ve gönderme yapan öğrenciler, paylaştıkları  fotoğraf kareleri ile bulundukları durumu gözler önüne sermeye çalışmışlardı. Bir  fotoğraf karesinin üstüne "İşte bu  ortamda ders  işlemeye çalışıyoruz. İlk 5 dakikadan sonra oksijen bitiyor" diye yazan öğrenciler, bir başka  fotoğraf karesinde ise "Sandalyeler ile doldurduğumuz sınıfta yer bulamayıp taşa oturanlar bile var." ifadesine yer vermişti. CİHAN

Cihan


http://www.haber3.com/rektorden-ogrencilere-sasirtan-cevap-bir-mahkeme-kurun-orada-halledin-2998620h.htm#ixzz3IKkb3X6i
banner229
Son Güncelleme: 07.11.2014 01:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol