banner200
banner222
05 Aralık 2014 Cuma 14:31
 Mahkeme Balkonda Öpüşene 'Kamuya Açık Alan' Dedi
banner188
banner213
banner230

Recep İvedik karakterinin yıldızı Şahan Gökbakar ile balkonda öpüşen Berrak Tüzünataç, ateşli öpüşme görüntülerini yayınlayan FOX TV ve programcısına açtığı tazminat davasını kaybetti.

2010 yılında Beşiktaş'ta ki evlerinin balkonunda oyuncu Şahan Gökbakar ile öpüşen Berrak Tüzünataç FOX TV'nin magazin programı Bizden Kaçmaz kameralarına yakalanmıştı. Son yılların en çok ses getiren magazin olayında taraflar mahkemelik olmuştu. Berrak Tüzünataç, İstanbul 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde Fox TV ve "Bizden Kaçmaz" Yapımcısı Ömür Varol aleyhine manevi tazminat davası açmıştı.

DAVAYI KAYBETTİ

Medyaradar'ın haberine göre; İstanbul 13. Asliye Hukuk Mahkemesi, balkonun "kamuya açık alan" olduğuna hükmetti, Yargıtay 4. Hukuk Dairesi de kararı onadı. Berrak Tüzünataç, Fox TV'ye ve Yapımcı Ömür Varol'a açtığı davayı kaybetti, para cezasına çarptırıldı.

MAHKEME: BALKON, KAMUYA AÇIK ALAN

Mahkeme, davayı reddetti. Mahkemeye göre; balkon, "kamuya açık alan"dı ve olayda adı geçen şahıslar, kendi özel hayatlarını teşhir etmişlerdi. Habercilerin, kamuya açık alanda, kamuya malolmuş ünlü kişileri görüntülemesi ve haberleştirmesi yasalara aykırı değildi.

YARGITAY DA AYNI GÖRÜŞTE

Berrak Tüzünataç, davayı kaybetmesine rağmen temyiz için Yargıtay'a başvurdu. Ancak Yargıtay'ın da kararı, yerel mahkemeninkinden farklı olmadı. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Tüzünataç ve vekilinin, karar düzeltme talebini reddetti. Berrak Tüzünataç, 228 TL para cezasına çarptırıldı.
http://www.etraf.com.tr/magazin/balkonda-opusen-berrak-tuzunataca-mahkeme-kamuya-acik-alan-dedi-h7930.html

Son Güncelleme: 05.12.2014 14:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol