banner200
banner222
15 Mart 2016 Salı 14:41
Arbul Entegre Tekstil iflasın eşiğinde!
banner188
banner213
banner230

 UZMANPARA


İflas ertelemelerin ardı arkası kesilmiyor. Arbul Entegre Tekstil iflas erteleme talebinde bulundu, şirkete kayyum atandı. 

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimizin içinde bulunduğu mali koşullar nedeniyle iflasının ertelenmesi talebiyle 03/03/2016 tarihinde dava açılmış olup T.C. BAKIRKÖY 6. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ tarafından 2016/214 Esas dosya numarası ile verilen ara kara uyarınca Şirket yönetiminin işlemlerinin denetim için kayyum atanmasına dair karar verilmiştir. 

Mevcut iflas erteleme davası dosyasından bu aşamadan sonra meydana gelecek gelişmeler hakkında ayrıca bilgi verilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

1000 ŞİRKET İFLASIN EŞİĞİNDE

Geçtiğimiz günlerde iflas erteleme talebinde bulunan şirket sayısının 1.000'i aştığı ve ekonomi dünyasında adeta 'iflas erteleme alarmı' verdiği basında yer almıştı.

SON DÖNEMDE İFLAS ERTELEME İSTEYEN İSTEYENE...

Bebek ve çocuk ürünleri üretimi firmalarından Aziz Bebe Tekstil Giyim ve Tic. A.Ş., Ankaralı Turyapı İnşaat Taahhüt Ticaret San AŞ. ve Göldağ İnşaat Sanayi şirketi, şekerleme üretimi yapan Gumi Gıda San. Ve Tic. A.Ş, müteahhitlik sektörü firmalarından Tuncay İnşaat Sanayi ve Turizm İşletmeleri A.Ş., Eyüboğlu Gruba bağlı 4 şirket, Ömer Okutan Beton San. ve Ticaret A.Ş. ile Okutan Yapı İnşaat Malzemeleri ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ve Gaziantep’de üretim yapan Akteks Akrilik İplik San.ve Tic. A.Ş. de iflas erteleme istemişti. Aynes Gıda da iflas erteleme isteyen devler arasında yer almıştı.

2004'TE FAALİYETE BAŞLADI 

Arbul Boya Entegre Tekstil İşletmeleri A.Ş 2004 yılında tekstil sektöründe faaliyetine başlamıştır. Kumaş boyama & terbiye işlemleri yapan Arbul Boya Entegre Tekstil, iç ve dış piyasada ürünlerini pazarlamakta, ayrıca fason hizmette vermektedir.

Ürünlerin %90'ı ihraç edilen Arbul Boya ve Tekstil üretimini 25.000 m²'lik alan üzerine 18.000 m² kapalı alanı mevcut Çorlu’daki üretim tesisinde gerçekleştirmekte olup, şirketin merkezi İstanbul’da Atatürk Havalimani’na 5 dakika mesafede bulunmaktadır.

Milliyet

banner229
Son Güncelleme: 15.03.2016 14:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol