banner200
banner235
banner225
03 Mayıs 2014 Cumartesi 01:04
HSYK'dan 17 Aralık hakim ve savcıları için şok karar!
banner188
banner213
banner230
HSYK'dan 17 Aralık hakim ve savcıları için şok karar! HSYK 3. Dairesi, 17 Aralık ve 25 Aralık savcıları Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile operasyondaki şüphelilerin malvarlıklarına el konulması kararını çıkaran hakim Süleyman Karaçöl hakkında soruşturma başlattı.

ADALET BAKANI İNCELEME ONAYI VERDİ

HSYK 3. Dairesi, savcılar Zekeriya Öz, Muammer Akkaş, Celal Kara ve hakim Süleyman Karaçöl hakkındaki ihbar ve şikayetler nedeniyle inceleme yapılmasına karar vermiş ve inceleme kararı izin için Adalet Bakanlığına gönderilmişti. 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın inceleme iznine onay vermesinin ardından kurul müfettişlerinin başlattığı çalışma tamamlandı.

4 İSME SORUŞTURMAYA OY ÇOKLUĞUYLA KARAR VERİLDİ

HSYK 3. Dairesi, müfettiş raporu doğrultusunda, Zekeriya Öz, Muammer Akkaş, Celal Kara ve Süleyman Karaçöl hakkındaki soruşturma açılmasına oy çokluğuyla karar verdi.

Daire üyeleri Ahmet Kaya, Bülent Çiçekli ve Resul Yıldırım soruşturma açılmaması yönünde oy kullandı. Daire Başkanı ve HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici ile üyeler Ömer Köroğlu, Ahmet Karayiğit ve Zeynep Kavlak ise soruşturma açılması yönünde oy verdi.

DOSYAYI 2. DAİRE YÜRÜTECEK

Soruşturma kararı onay için Adalet Bakanı Bozdağ'a gönderilecek. Bozdağ'ın onay vermesi durumunda soruşturma işlemleri HSYK 2. Dairesince yürütülecekwww.ankarahaber.com/
banner229
Son Güncelleme: 03.05.2014 01:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol