banner200
banner235
banner225
23 Ocak 2014 Perşembe 09:57
HSYK’da kadınlar atışması
banner188
banner213
banner230

''AYAKKABI KUTULARI KAVGADA KÜFÜR''

Tarhan sözlerini, “Çocukken biz o ayakkabı kutularının içinde ipek böceği beslerdik. İpek böceği beslediğimiz o ayakkabı kutuları artık kavgada küfür ya. Darbeler bitti diyorsunuz ama belli ki aktörler değişti, senaryo aynı. Kendi derin devletinizi yaratmaya çalışıyorsunuz. Bir paralel bakanınız bile var. Adalet Bakanlığı koridorlarında aslında başka bir bakanın, paralel bakanın sözü dinleniyormuş biliyor musunuz” diye konuştu.

''YARGIYA EL KOYUYORSUNUZ''

Emine Ülker Tarhan'ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a dönerek, "Bugün itibariyle siz bu metin ile aslında yargıya el koyuyorsunuz. Sizin yaşınız yeter mi bilmem ama darbeciler de bir zamanlar yargıya el koymuştu, siz hatırlıyor musunuz? Ben hatırlıyorum" demesi salonda gülüşmelere neden oldu.

TARHAN'DAN METİNER'E: HUKUK BİLMİYORSUN, KONUŞMA

Tarhan, konuşması esnasında AK Partili Mehmet Metiner'e dönerek, "Sen sus, çünkü hukuk bilmiyorsun, hiçbir şekilde konuşma, hakkın yok buna" ifadelerini kullandı.

''HEPİNİZ ORADAYDINIZ BE''

Sözlerine "Darbe yaygarası ile darbe yaptınız. Ne deyim ben size yahu, ne deyim, şimdi bir farkınız var mı sizin darbecilerden?" diye devam eden Tarhan, demokrasilerde evlatlıktan reddetmek diye bir denetim müessesesi olmadığını söyleyerek, "Size burada bir şeyler öğretmekten yoruluyorum. 'Siz hepiniz oradaydınız be' diyor Başbakanınız... Müthiş üslubu ile katılıyorum Başbakanınıza, hepiniz oradaydınız be, oradaydınız" dedi.

AK PARTİLİ SATIR'DAN TEPKİ

Tarhan’a yanıt veren Ak Parti Grup Başkanvekili Belma Satır ise, “Bir kadın parlamenterin konuşmasında be, yahu sözlerini son derece rahatsız edici ve itici buldum. CHP’nin bazı kadın milletvekilleri şiirsi konuşsalar da içerik olarak son derece çirkin buluyorum. Burada sadece bağırıyorsunuz, çağırıyorsunuz ama hiçbir sonuç alamıyorsunuz. Martta hep birlikte görüşeceğiz inşallah” dedi.

''MİLİTANIM, VAR MI DİYECEĞİNİZ''

Yeniden kürsüye gelen Tarhan, AK Partililerin “Militan, militansın sen” sözlerine karşı “Yargı güvencesinin, yargı bağımsızlığının, hukukun militanıyım. Hırsız olmaktansa militan olmayı tercih ediyorum. Ahlaksızlığın yanında durmaktansa yargının militanıyım, var mı diyeceğiniz” dedi.

Hürriyet
banner229
Son Güncelleme: 23.01.2014 09:59
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol